Kris Davis o macierzyństwie w trasie muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 12:00
W audycji rozmawialiśmy z kanadyjską pianistką, która mieszka i tworzy w Nowym Jorku i od lat z powodzeniem łączy karierę muzyczną z wychowywaniem syna.
Audio
  • Kris Davis o macierzyństwie w trasie muzycznej (Rozmowy improwizowane/Dwójka)
Kris Davis
Kris DavisFoto: materiały prasowe/http://krisdavis.net

Kris Davis w 2014 roku wydała płytę zatytułowaną znacząco "Waiting For You To Grow". Nagrywała ją w ciąży, a zadedykowała mającemu się urodzić synkowi. Ważnym wątkiem najbliższego wydania "Rozmów improwizowanych" było macierzyństwo oraz godzenie ról rodzica i koncertującego muzyka.

Przeżyłam swoje, kiedy byłam w trasie po Europie w siódmym miesiącu ciąży i martwiłam się przede wszystkim o to, czy uda mi się zjeść porządny posiłek i zadbać o siebie przynajmniej na tak podstawowym poziomie. Matka w trasie - mało kto ma takie doświadczenia. 

To po prostu część mojej historii i patrząc z perspektywy czasu, czuję dumę, że podzieliłam się nią ze słuchaczami na płycie "Waiting For You To Grow". Może to sprawi, że inne młode kobiety pomyślą: hej, to się da zrobić; możesz być jednocześnie matką i artystką. Trzeba się pokazywać w takiej podwójnej roli, żeby zaczęto uznawać ją za część normy społecznej.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycj: Rozmowy improwizowane 

Prowadzą: Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński

Gość: Kris Davis (pianistka, kompozytorka)

Data emisji: 22.02.2018

Godzina emisji: 22.00 

mz/mko

Czytaj także

David Virelles. Gwiazda jazzu z Kuby

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 12:40
W "Rozmowach improwizowanych" słuchaliśmy opowieści pianisty o rodzinnym domu i ojczyźnie oraz poznamy obszerny poczet awangardowych kompozytorów kubańskich. David przyznał się też do drobnych studyjnych oszustw.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ikue Mori: w improwizacji trzeba być szybkim

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 11:56
- Trzeba reagować. A do tego znajdować brzmienia, jakich się wcześniej nie słyszało. I to jest ważne, nie sama technologia - mówiła w Dwójce artystka uznawana dziś za królową eksperymentalnej muzyki elektronicznej.
rozwiń zwiń