X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Kris Davis o macierzyństwie w trasie muzycznej

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 12:00
W audycji rozmawialiśmy z kanadyjską pianistką, która mieszka i tworzy w Nowym Jorku i od lat z powodzeniem łączy karierę muzyczną z wychowywaniem syna.
Audio
  • Kris Davis o macierzyństwie w trasie muzycznej (Rozmowy improwizowane/Dwójka)
Kris Davis
Kris DavisFoto: materiały prasowe/http://krisdavis.net

Kris Davis w 2014 roku wydała płytę zatytułowaną znacząco "Waiting For You To Grow". Nagrywała ją w ciąży, a zadedykowała mającemu się urodzić synkowi. Ważnym wątkiem najbliższego wydania "Rozmów improwizowanych" było macierzyństwo oraz godzenie ról rodzica i koncertującego muzyka.

Przeżyłam swoje, kiedy byłam w trasie po Europie w siódmym miesiącu ciąży i martwiłam się przede wszystkim o to, czy uda mi się zjeść porządny posiłek i zadbać o siebie przynajmniej na tak podstawowym poziomie. Matka w trasie - mało kto ma takie doświadczenia. 

To po prostu część mojej historii i patrząc z perspektywy czasu, czuję dumę, że podzieliłam się nią ze słuchaczami na płycie "Waiting For You To Grow". Może to sprawi, że inne młode kobiety pomyślą: hej, to się da zrobić; możesz być jednocześnie matką i artystką. Trzeba się pokazywać w takiej podwójnej roli, żeby zaczęto uznawać ją za część normy społecznej.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycj: Rozmowy improwizowane 

Prowadzą: Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński

Gość: Kris Davis (pianistka, kompozytorka)

Data emisji: 22.02.2018

Godzina emisji: 22.00 

mz/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

David Virelles. Gwiazda jazzu z Kuby

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 12:40
W "Rozmowach improwizowanych" słuchaliśmy opowieści pianisty o rodzinnym domu i ojczyźnie oraz poznamy obszerny poczet awangardowych kompozytorów kubańskich. David przyznał się też do drobnych studyjnych oszustw.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ikue Mori: w improwizacji trzeba być szybkim

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 11:56
- Trzeba reagować. A do tego znajdować brzmienia, jakich się wcześniej nie słyszało. I to jest ważne, nie sama technologia - mówiła w Dwójce artystka uznawana dziś za królową eksperymentalnej muzyki elektronicznej.
rozwiń zwiń