X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

David Virelles. Gwiazda jazzu z Kuby

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2018 12:40
W "Rozmowach improwizowanych" słuchaliśmy opowieści pianisty o rodzinnym domu i ojczyźnie oraz poznamy obszerny poczet awangardowych kompozytorów kubańskich. David przyznał się też do drobnych studyjnych oszustw.
Audio
  • David Virelles. Gwiazda jazzu z Kuby (Rozmowy improwizowane/Dwójka)
David Virelles
David VirellesFoto: Jarosław Rerych

Od pięciu lat nie ma w Polsce fana jazzu, który nie słyszałby nazwiska Davida Virellesa. Wtedy bowiem, w 2013 roku, ukazała się Wisława Tomasz Stańki, pierwszy z trzech albumów trębacza, w których nagraniu brał udział kubański pianista. Do tamtego momentu Virelles był pianistą na dorobku terminującym u Steve'a Colemana i Henry'ego Threadgilla, stojącym u progu międzynarodowej kariery świeżo po nagraniu albumu Continuum dla cenionej nowojorskiej wytwórni Pi Recordings.

Dziś David Virelles ma na koncie trzy płyty dla ECM-u, koncertuje na całym świecie i chyba moglibyśmy przyznać mu status światowej gwiazdy pianistyki jazzowej, gdyby nie... jego muzyka, która zdaje się w sposób doskonały przeczyć idei gwiazdorstwa.

***

Tytuły audycji: Rozmowy improwizowane

Przygotowali: Tomasz Gregorczyk Janusz Jabłoński

Gość: David Virelles (pianista)

Daty emisji: 18.01.2018

Godzina emisji: 22.00

bch/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marilyn Crispell: sprawdź, dokąd muzyka cię zabierze

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2017 23:00
- W przypadku muzyki swobodnie improwizowanej często zdarza się, że na początku ludzie nie rozumieją, co się dzieje. Wtedy zwykle doradzam zawieszenie sądów i wyruszenie w podróż - mówiła znakomita pianistka jazzowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paul Lytton: nadużywanie emocji psuje muzykę

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2017 12:00
- Emocjonalny aspekt muzyki niezbyt mnie interesuje, bo emocjami łatwo manipulować. Ich nadużywanie degeneruje naszą kulturę - mówił w Dwójce brytyjski perkusista jazzowy, postać pomnikowa na scenie muzyki improwizowanej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Harlandem i Rogersem nie tylko o jazzie

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2017 08:30
Eric Harland urodził się i wychował w Teksasie, Reuben Rogers - na wyspie Saint Thomas. Razem tworzą jedną z najbardziej rozchwytywanych sekcji rytmicznych współczesnego jazzu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jeff Parker. "Ja, antygitarzysta"

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 18:00
Gościem audycji był Jeff Parker, od ponad dwóch dekad jeden z najważniejszych gitarzystów amerykańskiej muzyki eksperymentalnej (m.in. Tortoise, Isotope 217, Chicago Underground).
rozwiń zwiń