"Dwójka na miejscu". Odkrywamy uroki Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 14:15
Program 2 Polskiego Radia kontynuuje reporterską trasę "Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39". Nasi dziennikarze zawitali na Bulwar Karskiego w Warszawie, gdzie spotkali się ze słuchaczami, mieszkańcami miasta i turystami.

- W plenerowej audycji "Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej" (godz. 15.00-17.00) rozmawiamy o historii miejsca, o skarbach ukrytych w Wiśle, o Warszawie oczami międzywojennych reżyserów, o muzyce, modzie i kuchni dwudziestolecia międzywojennego. Naszymi gośćmi będą m.in.: muzyk, kompozytor i wokalista – Jan Młynarski, filmograf – Michał Pieńkowski, varsavianista i przewodnik miejski – Adrian Sobieszczański, historyczka i publicystka Aleksandra Zaprutko-Janicka, varsavianista Tomasz Lerski, oraz historyk kultury i historyk mody – Anna Straszewska – zapowiada Beata Stylińska-Rogala z Dwójki.

x 

Audycję z plenerowego studia Dwójki na Bulwarze Jana Karskiego  w Warszawie poprzedziły występy artystyczne i wiele różnorodnych atrakcji, m.in. warsztaty wyplatania wianków, które prowadzi mistrzyni florystyki Joanna Lewandowska. Były też pokazy i nauka tańca, czy prezentacja umiejętności przez juniorów Polskiego Związku Karate Tradycyjnego. A tę plenerową akcję rozpoczęła – w samo południe – Szkoła Bębnów Brazylijskich Ritmo Bloco. 

***

"Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39" to cykl audycji plenerowych odbywających się w 11 polskich miastach nawiązujących tematyką do lata 1939 r., rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz rocznicy 1989 r. Odwiedzając

image 1200.jpg
"Dwójka na miejscu" w Warszawie - galeria

Dwójka zaprasza słuchaczy na spotkania, konkursy, koncerty i rozmowy, w których poruszane są nie tylko tematy związane z historią wybranych miejsc – uczestniczą w nich przedstawiciele współczesnych instytucji kultury, aktywnych w danym regionie. Wszystkie audycje są transmitowane na antenie Programu 2 w każdą sobotę wakacji w godz. 15.00-17.00. Przed audycjami dziennikarze Dwójki prowadzą zajęcia animacyjne oraz plenerowe odsłony konkursu "Dwójka na piątkę" z atrakcyjnymi nagrodami.

W następną sobotę 24 sierpnia dziennikarze Programu 2 Polskiego Radia zapraszają na plenerową audycję w Zamościu.

***

Na audycję "Dwójka na miejscu – Znaki Niepodległej. Ostatnie lato '39" w Warszawie w sobotę (17.08) w godz. 15.00-17.00 zapraszają Beata Kwiatkowska i Jacek Hawryluk.

am/pg

Zobacz więcej na temat: Warszawa
Czytaj także

Prezydent Stalowej Woli: jesteśmy pozytywnym i otwartym miastem

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2019 17:26
- Obok przemysłu naszym wyróżnikiem jest kultura. Jak możemy to wyraźnie zobaczyć w czasie "Lato z Radiem Festiwal 2019", w Stalowej Woli mocno biją również dobre, muzyczne rytmy - mówił w Dwójce Lucjusz Nadbereżny.
rozwiń zwiń