X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ameryka kontra Chiny. Narodziny nowego układu sił

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 20:12
- Donald Trump się myli, jeśli uważa, że uda się utrzymać amerykańską przewagę w skali globalnej. Stany Zjednoczone nie mogą liczyć na zachowanie dla siebie pozycji hegemona, to już nie te czasy – mówił w Dwójce dr Marek Szopski.
Audio
  • Ameryka kontra Chiny (Światowa niedziela/Dwójka)
Jeszcze nie jest pewne czy we wrześniu dojdzie do rozmów handlowych USA-Chiny.
Jeszcze nie jest pewne czy we wrześniu dojdzie do rozmów handlowych USA-Chiny.Foto: shutterstock/Zbitnev

W "Światowej niedzieli" rozmawialiśmy o złożonych relacjach polityczno-gospodarczych Stanów Zjednoczonych oraz Chin. - Zaczynamy wyobrażać sobie świat, w którym nie obowiązuje "pax americana". Elity chińskie przewidywały sytuację, w której dojdzie do starcia ze Stanami Zjednoczonymi postrzeganymi jako strategiczny rywal Chin. W Polsce nie traktujemy Państwa Środka jako mocarstwa, a tymczasem nie jest ono już nawet pretendentem do tego tytułu lecz może wyjść zwycięsko z konfrontacji z USA – powiedział Radosław Pyffel.

Czy świat stanął do góry nogami? Dlaczego Chiny bronią promowanego dotąd przez Zachód liberalizmu w handlu międzynarodowym, a Stany Zjednoczone wydają się opowiadać za partykularyzmem? Czy może to tylko złudzenie i tak naprawdę wszyscy, jak to było dotąd, bronią swoich interesów? Na te pytania starali się odpowiedzieć dr Marek Szopski z UW i Radosław Pyffel, kierownik studiów podyplomowych "Biznes chiński. Jak działać skutecznie w czasach Jedwabnego Szlaku" w Akademii Leona Koźmińskiego. Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Światowa niedziela

Prowadził: Piotr Pogorzelski

Data emisji: 9.12.2018

Godzina emisji: 15.00

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Damian Wnukowski: Chińczycy kupują sobie czas

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 09:00
- Chińczycy odroczyli widmo dużej podwyżki ceł, które od 1 stycznia nałożyliby na nich Amerykanie - o skutkach szczytu G20 w Buenos Aires mówił w Dwójce ekspert Państwowego Instytutu Spraw Międzynarodowych.
rozwiń zwiń