X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z mikrofonem w teherańskim meczecie

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2018 14:43
- Skanduje kilka tysięcy wiernych, podnosząc prawe ręce z zaciśniętą pięścią. W środku tłumu wyróżniają się zielone mundury żołnierzy elitarnej Gwardii Rewolucyjnej - swój pobyt w największym z meczetów irańskiej stolicy relacjonował w Dwójce Michał Żakowski .   
Audio
  • Reportaż Michała Żakowskiego z Teheranu (Światowa niedziela/Dwójka)
zdj. il.
zdj. il.Foto: Shutterstock.com/Marcin Szymczak

- Obraz, jaki mam przed oczami, jest pełen niejednoznaczności - podkreślał dziennikarz, podsumowując swój pobyt w Iranie. - Nie ma Iranu monolitu, jest za to kraj sprzeczności, teraz pod ogromną presją amerykańskich sankcji.

Jednym z miejsc, które odwiedził z mikrofonem Michał Żakowski, był największy teherański meczet. - Piątkowe modły to nie tylko rytuał religijny w Iranie. To także okazja do przekazu politycznego - zwracał uwagę dziennikarz, opisując zarówno mowę uczonego duchownego, jak i zachowanie zgromadzonego w świątyni tłumu.

Jakie polityczne przesłanie płynie na tego typu spotkaniach? Jak głęboko zakorzeniony jest w Iranie antyamerykanizm? Kto tak naprawdę rządzi tym krajem: prezydent czy Najwyższy Przywódca? Zapraszamy do wysłuchania całego reportażu.

***

Tytuł audycji: Światowa niedziela

Przygotował: Michał Żakowski

Data emisji: 30.12.2018

Godzina emisji: 15.00

jp/bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ameryka kontra Chiny. Narodziny nowego układu sił

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2018 20:12
- Donald Trump się myli, jeśli uważa, że uda się utrzymać amerykańską przewagę w skali globalnej. Stany Zjednoczone nie mogą liczyć na zachowanie dla siebie pozycji hegemona, to już nie te czasy – mówił w Dwójce dr Marek Szopski.
rozwiń zwiń