X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Birma. Co czeka skazanych dziennikarzy agencji Reuters’a

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2019 17:00
W audycji rozmawialiśmy o sytuacji w kraju położonym na styku Azji Południowej i Południowo-Wschodniej przechodzącego proces transformacji od brutalnej wojskowej dyktatury do demokracji.
Audio
  • Birma. Co czeka skazanych dziennikarzy agencji Reuters’a (Światowa niedziela/Dwójka)
K. Wolak nadal przebywa w zakładzie karnym
K. Wolak nadal przebywa w zakładzie karnymFoto: Shutterstock

pap dziennikarze birma 1200.jpg
Kara za prawdę. Dziennikarze pod ostrzałem reżimu

Gośćmi audycji byli Bartosz Kozakiewicz, koodrdynator wielu programów pomocowych dla Birmy oraz Jan Mikruta - dziennikarz, który realizował reportaże z tego kraju.

Władze sądownicze Birmy/Mjanmy zdecydowały o odrzuceniu apelacji złożonej przez obrońców dwóch dziennikarzy agencji Reuters’a skazanych przez sąd w Rangunie na 7 lat więzienia. Wyrok birmańskiego sądu był następstwem policyjnej prowokacji skierowanej wobec dziennikarzy badających działania birmańskiej armii w stanie Rakhine. Zdaniem ONZ birmańscy wojskowi prowadzili tam operacje zbrojne wobec ludności Rohindża noszące znamiona ludobójstwa. Jeden ze skazanych dziennikarzy był stażystą w Polskim Radiu.

Dlaczego w sprawie więzionych dziennikarzy milczy laureatka Pokojowej Nagrody Nobla, ikona birmańskiej drogi ku demokracji – Aung San Suu Kyi? Dlaczego prodemokratyczna partia tego kraju – Narodowa Liga na Rzecz Demokracji, walcząca od lat o transformację ustrojową Birmy, nie zabiera głosu w sprawie prześladowanych Rohindżów, społeczności uznanej przez ONZ za najbardziej represjonowaną mniejszość na świecie? Dlaczego egzotyczny dla Europejczyków kraj o nazwie Birma jest ważnym miejscem na mapie świata? O tym w nagraniu audycji, którą uzupełniły fragmenty archiwalnego wywiadu z Aung San Suu Kyi.

***

Tytuł audycji: Światowa niedziela

Prowadził: Krzysztof Renik

Goście: Bartosz Kozakiewicz (koodrdynator programów pomocowych) oraz Jan Mikruta (dziennikarz)  

Data emisji: 20.01.2019

Godzina emisji: 15.00

mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy papież Franciszek powie słowo "Rohingya"?

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2017 08:00
O wizycie zwierzchnika Kościoła katolickiego w Mjanmie rozmawialiśmy w Dwójce w kontekście pogromów dokonywanych w tym kraju na mniejszości muzułamańskiej Rohingya.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kara za prawdę. Dziennikarze pod ostrzałem reżimu

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 14:47
Kyaw Soe Oo i Wa Lone, birmańscy dziennikarze pracujący dla agencji Reutera, zostali niedawno skazani na 7 lat więzienia.
rozwiń zwiń