Polskie utwory na Trybunie Kompozytorów

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2016 09:00
W "Nokturnie" zaprezentowaliśmy dwie kompozycje zgłoszone przez Polskie Radio na przegląd, który odbędzie się po raz pierwszy w Polsce.
Audio
  • Prezentacja polskich utworów zgłoszonych na 63. Trybunę Kompozytorów (Nokturn)
Marta Śniady jest autorem muzyki instrumentalnej, scenicznej (Trojanki Eurypidesa w reż. Kamili Michalak, Teatr Polski w Poznaniu), zajmuje się także muzyką elektroakustyczną i twórczością audio-video
Marta Śniady jest autorem muzyki instrumentalnej, scenicznej (Trojanki Eurypidesa w reż. Kamili Michalak, Teatr Polski w Poznaniu), zajmuje się także muzyką elektroakustyczną i twórczością audio-videoFoto: materiały prasowe

Sławomir Wojciechowski, fot. Marek Suchecki Sławomir Wojciechowski, fot. Marek Suchecki

- Zależało mi na pokazaniu kompozytorów najmłodszego i średniego pokolenia, dotąd na Trybunie nieobecnych - mówił w Dwójce Adam Suprynowicz, który dokonał wyboru dwóch kompozycji reprezentujących Polskę na 63. Międzynarodowej Trybunie Kompozytorów.

Są to:

- "a matter of choice" Sławomira Wojciechowskiego

- "aer" Marty Śniady

63. Międzynarodowa Trybuna Kompozytorów (International Rostrum of Composers) gościć będzie od 16 do 21 maja w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu. To nie jedyny powód, dla którego ta edycja Trybuny będzie dla nas wyjątkowa. W programie, poza sesjami przesłuchań najnowszych produkcji muzycznych kilkudziesięciu radiofonii publicznych, znajdą się wydarzenia festiwalu Musica Electronica Nova i 6. Europejskiego Forum Muzyki.

Polskie Radio jest partnerem trzyletniego projektu Rostrum+ obejmującego trzy kolejne edycje Trybuny (Tallin - Wrocław - Palermo), wspieranego finansowo przez fundusze unijne.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadzi:  Joanna Grotkowska i Adam Suprynowicz

Data emisji: 25.04.2015

Godzina emisji: 23.35

Nokturn na facebooku: www.facebook.com/NokturnDwojka.


bch/jp

Czytaj także

Record Store Day. Święto winylowych płyt

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2016 14:00
W "Nokturnie" spojrzeliśmy na, miniony właśnie, Record Store Day z perspektywy Stanów Zjednoczonych, Niemiec oraz Polski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wszystkie twarze Alana i Sir Richarda Bishopów

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2016 11:00
Bohaterami kolejnego "Nokturnu" byli Alan i Sir Richard Bishop, byli członkowie nieistniejącej już formacji Sun City Girls.
rozwiń zwiń