X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jeff "Tain" Watts: muzyka to pieśń i taniec

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2019 11:37
- Lubię eksperymentować z formą. Lubię, kiedy zakmniętą formę odbiera się jak free, a free jak formę, w której wszystko sprawnie działa. Muzyka to pieśń i taniec. I może być to taniec funky, taniec swingujący, ale też taniec szalony i abstrakcyjny - mówił w Dwójce znakomity amerykański perkusista.
Audio
  • Wywiad z perkusistą Jeffem "Tainem" Wattsem (Rozmowy improwizowane/Dwójka)
  • Jeff "Tain" Watts, Katowice Jazz Art Festival i off jazz z PRL (Nokturn/Dwójka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/DeshaCAM

Jeff "Tain" Watts tłumaczył m.in. dlaczego lubi "zgubić się" w muzyce. - Wydaje mi się, że najuczciwsze rzeczy powstają w muzyce wtedy, gdy nie jesteś do końca pewny, co właściwie robisz. Powiedzmy, że zaprosiłbyś mnie do swojego domu. "Oto kanapa – powiesz – rozgość się, Tain. Tu jest łazienka, tutaj kuchnia. Ja idę spać". I zgasisz światło. A ja obudzę się w środku nocy i najpierw muszę sobie uprzytomnić, gdzie właściwie jestem. Chwilę pomyślisz i jakoś zaczynasz się w tej ciemności orientować. To jest ta szczerość, moment, kiedy działasz instynktownie. Kiedy zgubisz się w muzyce, działasz w sposób czysty. Nie możesz myśleć: odliczę cztery takty i zagram to i tamto. Naprawdę słuchasz i naprawdę organicznie jesteś z muzyką związany. Lubię to uczucie - podkreślał muzyk.

Na czym polega słynny odwrotny swing Jeffa "Taina" Wattsa? Jak mieszka się i nagrywa w... kościele? O tym w nagraniu audycji, której gościem była również Martyna Markowska, organizatorką Katowice Jazz Art Festival 2019. Obie rozmowy poprzedziła duża dawka polskiego off jazzu lat 80.

***

Tytuł audycji: Nokturn 

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Gość: Jeff "Tain" Watts (perkusista)

Data emisji: 24.04.2019

Godzina emisji: 22.30

bch/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dominique Pifarély: na scenę wchodzę z czystym umysłem

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2019 13:02
- Założyłem, że nie będę przygotowywał się do koncertów solowych. Nie ustalam listy utworów czy formy występu - mówił w Dwójce francuski wirtuoz skrzypiec.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michael Zerang: przekonałem się, że muzyka ma potencjał transformacyjny

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 15:33
- Siedząc na widowni, mam w nosie, czy muzyka jest komponowana, czy improwizowana. Niby jestem muzykiem, takie mam wykształcenie, więc w jakimś sensie mogłyby to być dla mnie interesujące, ale najważniejsze jest to, czy muzyka mnie odmienia - mówił w Dwójce jeden z najwyżej cenionych improwizujących perkusistów świata.
rozwiń zwiń