X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Szylar: przestrzeń cyfrowa nie istniałaby bez analogowej

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 11:35
- Ożywianie archiwów za pomocą nowych technologii na pewno będzie kluczowym tematem wszystkich dyskusji. Będziemy rozmawiać zarówno z twórcami, jak i z producentami, artystami i osobami, które zajmują się tą technologiczną stroną związaną z digitalizacją zasobów, więc grono będzie bardzo zróżnicowane, jak co roku - mówiła w Dwójce przewodnicząca zespołu programowego konferencji Digital Cultures.
Audio
  • Anna Szylar i Łukasz Kozak o panelu Digital Cultures (Poranek Dwójki)

26 i 27 września Kino Iluzjon w Warszawie stanie się miejscem inspirujących spotkań twórców i odbiorców kultury cyfrowej z całego świata. Udział w konferencji zapowiedziało wielu twórców, badaczy i artystów z całego świata, m.in. Gerfried Stocker (dyrektor artystyczny festiwalu Ars Electronica), Frank Cifaldi (dyrektor Video Game History Foundation), czy Joe Cutts (kurator sekcji  Alternate Realities Sheffield Doc Fest). Anna Szylar wyjaśnia, że tematem przewodnim tegorocznej edycji Digital Cultures są żywe archiwa. - Będziemy mówić o przestrzeni cyfrowej, ale też będziemy dużo rozmawiać o przestrzeni analogowej, bo przestrzeń cyfrowa bez analogowej by nie istniała i od tego wyjdziemy - podkreśliła.

Łukasz Kozak, kurator sekcji "cyfrowe archiwa" zaznaczył, że w rozwijaniu bazy cyfrowej najważniejsza jest otwartość, ponieważ im więcej zasobów będzie dostępnych dla użytkowników, tym więcej osób z tego skorzysta. Istotna jest również jakość tych zasobów i narzędzia ułatwiające pracę z nimi. Dodał, że trzeba przede wszystkim zastanowić się, co może pomóc użytkownikowi w zrozumieniu, poruszaniu się po zbiorach i łatwym odnajdowaniu tego, czego szuka.

Jakie projekty będzie można zobaczyć podczas Digital Cultures? I jak Polska "cyfrowa" wypada na tle innych krajów? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Poranek Dwójki

Prowadzi: Paweł Siwek

Goście: Anna Szylar (przewodnicząca zespołu programowego Digital Cultures) i Łukasz Kozak (kurator sekcji cyfrowe archiwa)

Data emisji: 25.09.2019

Godzina emisji: 8.30

am/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Teen marketing. Jak trafić do cyfrowych tubylców?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2017 11:00
- Definicji Pokolenia Z jest bardzo dużo. Jedne są rocznikowe, które mówią, że to ludzie urodzeni po 1995 lub 99 roku. Ja tę generację rozumiem jako osoby, które urodziły się ze smartfonami - tłumaczy w Czwórce Bartek Sibiga, współautor e-booka "Teen marketing - jak komunikować się z pokoleniem digital natives?".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Kozak: Nowe Epifanie w przestrzeni sakralnej i nieco diabelskiej

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2019 12:57
- W tegorocznym programie są dwa występy Björna Schmelzera i zespołu Graindelavoix w - uwaga - Pałacu Kultury i Nauki. A biorąc pod uwagę, że oba wydarzenia obejmują muzykę sakralną, będziemy mieli do czynienia z pierwszym wykonaniem mszy polifonicznej w budynku, który kiedyś nosił imię Józefa Stalina - mówił w Dwójce kurator muzyczny festiwalu.
rozwiń zwiń