Kluczem perkusji 

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2020 08:00
Przed dwoma tygodniami była nowa muzyka na wiolonczelę, a w kolejnym Nokturnie od 23.00 znów słuchaliśmy muzyki trochę kluczem nowych wydawnictw, trochę sytuacji w okresie pandemii, ale przede wszystkim kluczem instrumentu.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Milosz Aniol

Na nową płytę Chicago Underground Quartet spojrzeliśmy przez pryzmat gry współzałożyciela tej formacji Chada Taylora, który w ostatnich tygodniach opublikował jeszcze dwa bardzo ciekawe wydawnictwa - w tym debiutancki album swojego tria.

Odkryliśmy zupełnie nowe, zaskakujące oblicze Geralda Cleavera, muzyka znanego m.in. z nowojorskiego kwartetu Tomasza Stańki. Jego nowy program to hołd dla sceny... techno z jego rodzinnego Detroit.

Słuchaliśmy wreszcie fragmentów nowej płyty duetu Malediwy, który współtworzą Marek Pospieszalski i Qba Janicki.

Kolejną bohaterką Nokturnu była teksaska improwizująca perkusistka Claire Rousay. Razem z zamkniętymi w izolacji perkusistami przeglądaliśmy ich archiwa. Pojawiły się również nazwiska takich legend jak Tony Allen i Hamid Drake.

***

Tytuł audycji: Nokturn

Prowadził: Bartek Chaciński

Data emisji: 23.04.2020

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

Michael Zerang i perkusyjne improwizacje

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2019 10:09
Gościem audycji był jeden z najwyżej cenionych improwizujących perkusistów świata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Nowakowski: perkusista musi być jednym rytmem

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2019 07:23
Muzyka to jego miłość i pasja. Uważa, że dzięki niej może opowiadać coś innym ludziom. Uwielbia koncertować i obserwować żywiołowe reakcje publiczności na jego solowe popisy. Gościem "Mojego świata dźwięków" jest Krzysztof Nowakowski.
rozwiń zwiń