Grający pawilon

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 17:26
Nagrania z polskiego pawilonu autorstwa Katarzyny Krakowiak i Michała Libery wyróżnionego na XIII Biennale architektury w Wenecji.
Wnętrze Polskiego Pawilonu w Wenecji
Wnętrze Polskiego Pawilonu w WenecjiFoto: dzięki uprzejmości galerii Zachęta/Krzysztof Pijarski

Na tegorocznym  Biennale architektury w Wenecji badano "przestrzeń wspólną”. Komisarz polskiego pawilonu Hanna Wróblewska pracę nad obiektem powierzyła artystce łączącej sztuki wizualne z dźwiękiem Katarzynie Krakowiak oraz kuratorowi Michałowi Liberze. A ci zajęli się w pawilonie głównie akustyką. Rezultat okazał się oszałamiający - przyniósł pierwsze wyróżnienie pawilonu. Werdykt jury ogłosiło 29 sierpnia.

Zanim tłumy zwiedzających postanowiły doświadczyć "wspólnej dźwiękowej przestrzeni” pawilonu, dzień wcześniej krążyłam po nim z prostym reporterskim mikrofonem, byłam też w sąsiednich "dźwiękowych pawilonach” - egipskim i serbskim, - a w samo południe nagrałam słynne weneckie dzwony.

Wszystkie te  dźwięki będzie można usłyszeć w nocy ze środy na czwartek.

Zapraszam,

Ewa Szczecińska.

19 września (środa), godz. 23.30

Zobacz więcej na temat: Ewa Szczecińska Wenecja
Czytaj także

Nagroda za możliwość ponucenia. Dobry polski projekt w Wenecji

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 10:19
- Z dźwiękiem często tak jest, że wprowadza nas bardziej w zakłopotanie, dezorientuje, niż pomaga nam znaleźć równowagę - mówi twórca polskiego pawilonu na Biennale Architektury w Wenecji. Polska została właśnie na tej imprezie wyróżniona!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dźwięki przedostały się do miast

Ostatnia aktualizacja: 06.09.2012 22:00
Muzyka jest w mieście wszechobecna, czy chcemy tego, czy nie. Co się dzieje, kiedy pojawia się w przestrzeni publicznej? Jak ta sytuacja wpływa na jej postrzeganie i znaczenie?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska architektura z głośnika podbiła Wenecję

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 13:08
Kasia Krakowiak przemieniła galerię w wielki głośnik i w ten sposób zdobyła prestiżowe wyróżnienie na Biennale Architektury w Wenecji.
rozwiń zwiń