X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Gustaw Herling-Grudziński wraca do Polski

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2014 18:00
We wtorek 20 maja przypada 95. rocznica urodzin wybitnego pisarza. Z tej okazji przypominamy wspomnienia Gustawa Herlinga-Grudzińskiego nagrane specjalnie dla radiowej Dwójki w 1994 roku, podczas jego pierwszego pobytu w wolnej Polsce.
Audio
  • Gustaw Herling-Grudziński o swoim życiu po opuszczeniu obozu sowieckiego w Jercewie (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Gustaw Herling-Grudziński o wyjeździe do Londynu i pracy w Radiu Wolna Europa (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Gustaw Herling-Grudziński o czasach i dylematach II wojny światowej (Głosy z przeszłości/Dwójka)
  • Gustaw Herling-Grudziński o szlaku żołnierskim w Armii Andersa, bitwie o Monte Cassino, pierwszych latach po wojnie w Rzymie (Głosy z przeszłości/Dwójka)
Gustaw Herling-Grudziński wraca do Polski
Foto: sxc.hu/cc

Serwis specjalny poświęcony Gustawowi Herlingowi Grudzińskiemu>>>

Pisarz opowiada o swoim życiu po opuszczeniu obozu sowieckiego w Jercewie, szlaku żołnierskim w Armii Andersa, bitwie o Monte Cassino, pierwszych latach po wojnie w Rzymie, wyjeździe do Londynu i późniejszej pracy (1953-55) w Radiu Wolna Europa. Snuje refleksje na temat literatury i postaw intelektualistów wobec komunizmu po II wojnie światowej.

Na "Głosy z przeszłości" zaprasza Joanna Szwedowska.

19-23 maja (poniedziałek-piątek), godz. 11.45-12.00

A we wtorek 20 maja Dwójka zaprasza na dzień specjalny związany z rocznicą urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Na naszej antenie pojawią się fragmenty prozy oraz audycje poświęcone biografii i twórczości jej autora.

mm/jp

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świat Herlinga-Grudzińskiego - dzień specjalny w Dwójce

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2014 16:07
W maju tego roku przypada 95. rocznica urodzin Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, a w czwartek 23 stycznia rozpoczynamy lekturę książki "Inny świat" w interpretacji Mariusza Benoita. Z tej okazji w Dwójce przypominamy postać i twórczość wybitnego pisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ciemny Staw. Kraj dzieciństwa Gustawa Herlinga-Grudzińskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2014 12:00
– Jego osobowość w młodzieńczych latach była formowana nie tylko przez dom i szkołę, lecz także przez całe otoczenie ziemi świętokrzyskiej, jej przyrodę i historię – mówił w Dwójce Jan Zarukiewicz, kolega z lat młodości wybitnego pisarza.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Herling-Grudziński w Bibliotece "Kultury"

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2014 09:00
Gustaw Herling-Grudziński był jednym z filarów Biblioteki "Kultury". Nakładem Instytutu Literackiego w Paryżu ukazało się osiem książek pisarza, od "Skrzydeł ołtarza" (wyd. 1960 r.) do tomu "Dziennik pisany nocą. 1984-1988" (wyd. 1989 r.) O ich losach opowiadaliśmy w "Notatniku Dwójki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Walka o siebie w trybach losu". Światy Herlinga-Grudzińskiego

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2014 10:00
Od Suchedniowa do Neapolu. Od pierwszych szkiców krytycznych po opowiadania włoskie. Przez inny świat, przez trudy emigracji, po powroty do kraju. W Dwójce przypominamy postać i twórczość Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Okazja jest szczególna: dziś rozpoczynamy lekturę "Innego świata" w interpretacji Mariusza Benoita.
rozwiń zwiń