X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Radziejewska: to nagranie "Cyrulika" wywołuje mój uśmiech

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 17:00
- W tej interpretacji opery Gioacchino Rossiniego jest rodzaj gigantycznej swobody i nonszalancji. Słuchając tego nagrania, śmieję się od początku do końca - znakomita śpiewaczka opowiadała w Dwójce o swojej ulubionej wersji "Cyrulika sewilskiego".
Audio
  • Anna Radziejewska o ulubionej interpretacji "Cyrulika sewilskiego" Gioacchina Rossiniego (Moja opera/Dwójka)
Anna Radziejewska
Anna RadziejewskaFoto: Grzegorz Śledź / Polskie Radio

Rozyna to jedna z jej ukochanych ról, wykonywanych w Polsce i na świecie, zatem wybór tytułu do audycji mógł być tylko jeden: "Cyrulik sewilski" ponad wszystkie inne opery Gioacchino Rossiniego! To idealne nagranie, wybrane przez Annę Radziejewską, ma już swoją historię. Ale trudno się dziwić. Mowa tu o słynnej interpretaacji Silvio Varviso, która kiedyś już zwyciężyła w audycji "Płytowy Trybunał Dwójki". - To wykonanie nie jest idealne, ale ono nie ma być perfekcyjne. To ma my być takie, że słucha się z tego przyjemnością. Są tam fantastyczne głosy, ale oni się wszyscy tym bawią z polotem i radością.

W audycji wysłuchaliśmy fragmentów "Cyrulika sewilskiego" w wykonaniu: Ugo Benelli (Hrabia), Fernando Corena (Bartolo), Rozyna (Teresa Berganza), Manuel Ausensi (Figaro), Mikołaj Gjaurow (Don Basilio), Chór i Orkiestra Rossiniego w Neapolu, dyr. Silvio Varviso (Rzym 1964)

***

Tytuł audycji: Moja opera 

Prowadził: Jacek Hawryluk

Gość: Anna Radziejewska (śpiewaczka)

Data emisji: 4.08.2019

Godzina emisji: 17.00

bch


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Cyrulik Sewilski" w Genewie

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 15:05
Zapraszamy na retransmisję opery komicznej Gioachino Rossiniego, wystawionej jesienią zeszłego roku w genewskim Grand Théâtre.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jerzy Stuhr: w "Cyruliku" chcę uciec od stereotypów

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2019 10:28
- Myślałem, jak zrobić, żeby widz, który zna już ten utwór, nagle odkrył inne wnętrza czy inne otoczenie arii - opowiadał Jerzy Stuhr o przygotowywanej przez siebie inscenizacji "Cyrulika sewilskiego" Gioacchino Rossiniego.
rozwiń zwiń