Paweł Malinowski. Najmłodsze pokolenie polskich kompozytorów

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2020 10:57
Najmłodsze pokolenie kompozytorów polskich, artyści urodzeni już w trzeciej Rzeczpospolitej – jacy są? Jedno z pewnością można o nich powiedzieć: nie zajmują się sztuką dla sztuki, swoje kompozytorskie działania poszerzone o obraz, wideo, performatykę czy teatr - odnoszą do istotnych według nich spraw społecznych.
Paweł Malinowski
Paweł MalinowskiFoto: Grzesiek Mart

Posłuchaj
59:27 2020_10_07_22_00_04_PR2_Nowa_Polska.mp3 Rozmowa z kompozytorem Pawłem Malinowskim (Nowa Polska/Dwójka)

 

Na tegorocznej "Warszawskiej Jesieni" kompozytorki: Monika Szpyrka, Żaneta Rydzewska, Martyna Kosecka, Anna Sowa i Nina Fukuoka wystąpiły między innymi z feministycznym przesłaniem – domagając się równego traktowania, szacunku oraz piętnowania przejawów seksizmu.

Poznaliśmy Pawła Malinowskiego, który zajął się między innymi artystycznym rozliczeniem lat swojego dzieciństwa - ostatniej dekady XX wieku.

***

Tytuł audycji: Nowa Polska 

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Gość: Paweł Malinowski (kompozytor)

Data emisji: 7.10.2020

Godzina emisji: 22.00

Zobacz więcej na temat: kompozytor Ewa Szczecińska
Czytaj także

"Portrety kompozytorów". Beethoven według Maseckiego & Markowicza. WIDEO

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2020 21:13
"Portrety kompozytorów" to letni cykl cotygodniowych koncertów prezentowanych przez Marcina Maseckiego, Marcina Markowicza i spółkę. W kolejnej odsłonie muzycy wykonali dzieła Ludwiga van Beethovena. Wideo poniżej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andrzej Panufnik. Komuniści nie mogli znieść jego muzyki

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2023 05:50
Jego twórczość to autonomiczne zjawisko na tle muzyki XX wieku. Nie podążał za modami, nie kopiował stylów, nie wstąpił do żadnej szkoły, nie podporządkował się ideologii. Przez całe życie był wierny sobie. Zapłacił za to ogromną cenę.
rozwiń zwiń