X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Moś: "Auksodrone" to trzy niezwykłe, kompaktowe dni

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2019 13:18
- Festiwal "Auksodrone" to maraton, który może sprawiać wrażenie, że jest dla wszystkich męczący. Jednak muzyka, która pojawia się na koncertach jest tak różna, że dzięki niej dostajemy zastrzyk energii. Mam też własny sposób na regenerację sił. To opieka nad pięcioma kotami. No i uprawiam sport, czyli dyryguję - mówił w Dwójce wybitny skrzypek i dyrygent.
Audio
Marek Moś
Marek Moś Foto: Grzegorz Śledź/PR2

W każde niedzielne przedpołudnie, przy kawie lub herbacie spotykamy się na żywo z najciekawszymi postaciami polskiej muzyki. Rozmawiamy jednak na różne tematy, nie tylko muzyczne. Gościem tej odsłony audycji był Marek Moś - skrzypek, dyrygent i dyrektor artystyczny orkiestry kameralnej AUKSO, niestrudzony animator polskiego życia muzycznego, zwłaszcza w dziedzinie repertuaru współczesnego.


auksodrone 1200.jpg
Festiwal Auksodrone na antenie Dwójki. Transmisje, relacje, audycje specjalne

Jednym z takich niezwykłych przedsięwzięć jest odbywający się w Tychach od 4 do 6 października festiwal AUKSODRONE - dziewięć koncertów podzielonych na trzy cykle:  Contemporary Opera, New Wave Jazz i Electronics Studies oraz szereg wydarzeń towarzyszących poświęconych temu, jak rodzi się muzyka i temu, co w nas się rodzi za jej magicznym dotknięciem.

- Zmęczenie koncertowym maratonem może być całkowicie naturalne dla słuchaczy. Naturalność po naszej stronie zaś to adrenalina przed każdym koncertem. Wielokrotnie są to nasze pierwsze spotkania na estradzie z utworem, który prezentujemy, co czyni tę sytuację jeszcze bardziej pełną napięcia – mówił gość audycji.


Mediateka Tychy 1200.jpg
"Dwójka na miejscu". Tychy, Mediateka i Festiwal Auksodrone

Marek Moś zdobywał muzyczne wykształcenie w Bytomiu i Katowicach pod kierunkiem Kazimierza Dębickiego i Andrzeja Grabca. Był założycielem Kwartetu Śląskiego, który stał się jednym z najwybitniejszych kwartetów smyczkowych w Europie. W 1998 roku założył Orkiestrę Kameralną Miasta Tychy AUKSO. Pod jego kierunkiem zespół osiągnął poziom artystyczny, dzięki któremu jest zaliczany do europejskiej czołówki kameralnych orkiestr.

Czy przed występami Leszka Możdżera i Adama Bałdycha na festiwalu muzycy odbyli więcej niż jedną, tradycyjną próbę? Jak wygląda współpraca z artystami, dla których kontakt z orkiestrą AUKSO jest pierwszym kontaktem z większym zespołem? Jaką muzykę do spotkania ze słuchaczami Dwójki wybrał Marek Moś? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji, w której artysta opowiadał także o swoich doświadczeniach muzycznych i karierze a także o Tychach i powodach, dla których związał się z tym miastem.

***

Tytuł audycji: Cafe "Muza"

Prowadził: Jacek Hawryluk

Gość: Marek Moś (dyrektor artystyczny orkiestry kameralnej AUKSO)

Data emisji: 6.10.2019

Godzina emisji: 10.00

pg/mko

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tadeusz Wielecki: jestem typem kompozytora improwizatora, nie architektonika

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2019 15:53
- To takie fajne rozróżnienie Kasi Naliwajek. Ono jest bardzo poręczne, bo rzeczywiście moją domeną jest wypowiedź, typ ekspresji, który zasadza się na pewnym geście. Oczywiście utwór zawsze jest jakoś architektonicznie kontrolowany, ale w momencie, gdy już jakiś jeden, drugi gest muzyczny jest uchwycony, w wyobraźni czy w postaci zapisu - mówił w Dwójce kompozytor i kontrabasista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryan Bancroft: otwartość umysłu i entuzjazm to w muzyce podstawa

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2019 15:32
- Gdy do muzyki - jakiejkolwiek! - podchodzimy entuzjastycznie, to i nauka jest łatwiejsza, i więcej można wyciągnąć z każdego doświadczenia - mówił w Dwójce młody dyrygent, który poprowadził koncert finałowy festiwalu Warszawska Jesień 2019.
rozwiń zwiń