X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jakub Józef Orliński: jeżeli się czegoś chce, to się uda

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2019 10:00
- Jestem wyznawcą teorii, że jeśli czegoś chcesz, to osiągniesz. Trzeba iść twardo i się nie dawać. Czy to życie prywatne, czy rodzinne, kariera – wszystko jest do zrobienia, tylko trzeba chcieć. Oczywiście, trzeba mieć też support od najbliższych – to jest istotne. Ja mam szczęście, że moja rodzina bardzo mnie wspiera, więc to mi daje moc - mówił w Dwójce słynny śpiewak operowy.
Audio
  • Rozmowa Magdaleny Łoś z Jakubem Józefem Orlińskim (Cafe "Muza"/Dwójka)
  • Jakub Józef Orliński o Gramophone Classical Music Awards 2019 (Dwójka)
Jakub Józef Orliński
Jakub Józef OrlińskiFoto: Mat. prasowe/Jiyang Chen

Jakub Józef Orliński by Jiyang Chen 1200.jpg
Jakub Józef Orliński z nagrodą dla młodego artysty roku!

Jest bardzo zajęty, w jego kalendarzu właściwie nie ma wolnych miejsc. Tej jesieni musiał je jednak znaleźć, przemeblować napięte plany, by odebrać trzy niezwykle prestiżowe nagrody – Koryfeusz Muzyki Polskiej 1 x w Warszawie, Opus Klassik Awards 13 X w Berlinie i Gramophone Classical Music Awards 16 X w Londynie. Wyliczanie ról, jakie w ostatnim czasie zaśpiewał, zrealizowanych planów koncertowo-nagraniowych również zajmuje sporo czasu. 

Jednym ze szczególnych wspomnień artysty jest tytułowa rola w operze Jerzego Fryderyka Händla Rinaldo w Glyndenbourne. Opowiadał, że był bardzo szczęśliwy, gdy został zaproszony na tak bardzo prestiżowy operowy festiwal muzyczny, na dodatek do udziału w jednej z muzycznych produkcji, czyli właśnie do dzieła Händla. Trzeba dodać, że Jakub Józef Orliński kilkukrotnie grał w Rinaldzie, a więc świetnie go znał. Początkowo jednak został zatrudniony do mniejszej roli - Eustazio.

- Zadzwonił do mnie kierownik artystyczny Glyndenbourne, czy mogę przyjść do niego. Strasznie się stresowałem, bo podczas prób robiłem bardzo dużo rzeczy, których nie wiem, czy powinienem był robić, a mianowicie robiłem dużo zdjęć z backstage'u. Miałem też w końcu dużo czasu, żeby porobić też swoje akrobatyczne rzeczy. Było lato, więc siedziałem w tych przepięknych ogrodach opery Glyndenbourne i skakałem salta, nagrywałem różne rzeczy i niektóre z nich wrzucałem do sieci. I bałem się, że dyrektor mnie wyrzuci za to z produkcji. A okazało się, że zaproponował mi wskoczenie na główną rolę - opowiadał Jakub Józef Orliński.


orlinski jakub jozef 1200.jpg
Jakub Józef Orliński gościem audycji Cafe "Muza" - galeria

Gość Dwójki opowiadał również o artykule w New Yorkerze na swój temat i o pomysłach na poszerzanie kręgu odbiorców muzyki klasycznej. Były też anegdoty, historie przygód i spotkań, na które jest zawsze otwarty.

Jak wyglądają plany artystyczne słynnego kontratenora? I gdzie w Polsce można spotkać Jakuba Orlińskiego? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Cafe muza 

Prowadzenie: Magdalena Łoś

Gość: Jakub Józef Orliński (polski śpiewak operowy)

Data emisji: 20.10.2019

Godzina emisji: 10.00

am

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Warszawski recital Szymona Komasy

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 16:56
Gościem audycji "Poranek Dwójki" będzie światowej sławy baryton, wszechstronny śpiewak koncertujący w prestiżowych teatrach na całym świecie. 17 października w Teatrze Studio wystąpi z pierwszym warszawskim koncertem, podczas którego wykona wiele słynnych pieśni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dydona i Eneasz". Przed premierą w Polskiej Operze Królewskiej

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2019 15:12
Gościem audycji będzie Natalia Kozłowska, reżyserka inscenizacji opery Henry'ego Purcella.
rozwiń zwiń