Warszawski recital Szymona Komasy

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2019 16:56
Gościem audycji "Poranek Dwójki" będzie światowej sławy baryton, wszechstronny śpiewak koncertujący w prestiżowych teatrach na całym świecie. 17 października w Teatrze Studio wystąpi z pierwszym warszawskim koncertem, podczas którego wykona wiele słynnych pieśni.
Szymon Komasa
Szymon KomasaFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

Szymon Komasa, oprócz klasycznych partii operowych takich kompozytorów jak Mozart, Bellini, Donizetti, czy Verdi, z ogromnym sukcesem wykonuje partie w operach współczesnych kompozytorów m.in. Korine Fujiwary (The Flood), czy Pawła Mykietyna (Czarodziejska Góra).

17 października wystąpi w Teatrze Studio z pierwszym warszawskim recitalem. W programie znajdą się pieśni Mahlera, Rachmaninowa, Poulenca, Geralda Finziego czy Barbera, przy akompaniamencie Michała Rota. Zapraszamy wcześniej na spotkanie z Szymonem Komasą w Poranku Dwójki o godzinie 8.30.

W audycji również:

  • Antonia Lloyd-Jones o tłumaczeniach prozy Olgi Tokarczuk
  • "Planeta B nie istnieje - czas na działanie" - cykl pokazów filmów dokumentalnych z całego świata poruszających tematykę ekologiczną
  • Relacja z obchodów 75. rocznicy podpalenia zbiorów Biblioteki Narodowej.

Pojawi się również konkurs z nagrodami "Do trzech razy sztuka".

***

Na audycję "Poranek Dwójki" w poniedziałek (14.10) w godz. 7.00-10.00 zaprasza Paweł Siwek.

am/bch

Zobacz więcej na temat: muzyka klasyczna opera

Czytaj także

"Powrót do Warszawy z piosenek Fogga jest dla mnie bardzo trudny"

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 10:00
 - Przypadło mi w udziale śpiewanie piosenki, która nie pochodzi z nurtu żartobliwego, lekkiego, tylko niesie ze sobą ogromny ciężar emocjonalny - opowiadała w Dwójce Barbara Kinga Majewska o płycie "Fogg - pieśniarz Warszawy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Komasa „Polish Love Story”

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2019 10:38
Miłość rozpala emocje w albumie Szymona Komasy. Historię największego z uczuć opowiadają w nim przepiękne pieśni polskich kompozytorów. Debiutancki krążek artysty ukaże się już na walentynki 2019! Na płycie obok hitów polskiej wokalistyki znalazły się także światowe premiery fonograficzne utworów Grażyny Bacewicz i Pawła Mykietyna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szymon Komasa: pieśń to dla mnie bardzo intymne połączenie ze słuchaczem

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 15:44
Szymon Komasa to baryton pochodzący z muzykalnej rodziny. Śpiewał utwory Mieczysława Fogga i bliska była mu tematyka międzywojennej Warszawy. Najnowszy album "Polish Love Story" to zbiór intymnych pieśni, których motywem przewodnim jest najważniejsze w życiu uczucie - miłość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izabela Kłosińska poleca "Traviatę" Giuseppe Verdiego

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2019 13:46
- To było jedno z pierwszych nagrań, które tak mnie zafascynowało i tak przykuło moją uwagę i rozbudziło chęć zrobienia partii "Traviaty", chociaż nigdy nie przypuszczałam, że będę ją śpiewać. To było nagranie, które jakoś intuicyjnie świetnie na mnie zadziałało - opowiadała w Dwójce polska śpiewaczka operowa.
rozwiń zwiń