Rożek angielski i jego piękne brzmienie

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2024 12:00
W audycji "Kalambury z partytury" Krzysztof Herdzin przybliżał historię jednego z najpiękniej brzmiących instrumentów - rożka angielskiego. Zabrzmiały nieznane acz niezwykle ciekawe kompozycje z XX wieku przeznaczone na rożek i orkiestrę.
Rożek angielski i jego piękne brzmienie to temat tego wydania audycji Kalambury z partytury
Rożek angielski i jego piękne brzmienie to temat tego wydania audycji "Kalambury z partytury"Foto: ezp / Shutterstock

Autorska audycja Krzysztofa Herdzina emitowana jest w sobotnie przedpołudnie. Profesor, doktor sztuk muzycznych, wszechstronny pianista, kompozytor, aranżer i dyrygent dzieli się ze słuchaczami swoimi fascynacjami muzycznymi. Z racji jego szerokich aktywności i zainteresowań, w programie pojawiają się artyści zarówno ze świata klasyki, jak i jazzu, cytowani są też szanowani muzykolodzy i filozofowie, jest także miejsce na ciekawe książki o muzyce.

Krzysztof Herdzin zaprasza swoich słuchaczy do dyskusji, zaskakując kolejnymi tematami.

Posłuchaj
119:23 2024_02_10 10_00_01_PR2_Kalambury_z_partytury.mp3 Rożek angielski i jego piękne brzmienie (Kalambury z partytury/Dwójka) 

"Współczesny kompozytor to szaleniec uparcie wytwarzający rzeczy, których nikt nie chce. Komponowanie to nie zawód. To mania, nieszkodliwe szaleństwo" - to cytat z Arthura Honnegera, bohatera poprzedniego wydania audycji "Kalambury z partytury".

***

Bohaterem jednego z poprzednich wydań audycji "Kalambury z partytury" był Aleksander Tansman. Przez Francuzów uznawany za kompozytora polskiego, przez Polaków za kompozytora żydowskiego. Mieszkający przez ponad 50 lat w Paryżu przyjaciel Igora Strawińskiego, Maurice'a Ravela i George'a Gershwina, Charlesa Chaplina i Alberta Einsteina, Ernesta Hemingwaya czy Jeana Cocteau. 

***

Tytuł audycji: Kalambury z partytury

Prowadził: Krzysztof Herdzin

Data emisji: 10.02.2024

Godz. emisji: 10.00

mo/pg

Czytaj także

Czym zaskoczył nas jazz w 2023 roku? Krzysztof Herdzin i jego selekcja płyt

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2024 12:00
W tych "Kalamburach z partytury" Krzysztof Herdzin podzielił się ze słuchaczami oryginalnymi płytami jazzowymi, które w szczególny sposób przykuły jego uwagę w roku 2023. Było sporo zaskakującej muzyki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Arthur Honegger - największy pesymista z grupy Les Six

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2024 12:00
"Współczesny kompozytor to szaleniec uparcie wytwarzający rzeczy, których nikt nie chce. Komponowanie to nie zawód. To mania, nieszkodliwe szaleństwo" - to cytat z Arthura Honnegera, bohatera tego wydania audycji "Kalambury z partytury".
rozwiń zwiń