Kabaretowe jesienne nastroje

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2020 13:12
Śmiech naturalny i teatralne wyprzedaże, promile i inne kabaretowe brewerie - do nich dochodzić mogło tylko w jednym miejscu. W kolejnych "Niemodnych przyjemnościach" przenieśliśmy się do Piwnicy pod Baranami, by jak za starych czasów zasiąść pod ostrymi łukami sufitów wyobraźni i dać się odczarować jesiennym nastrojom.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock/Trodler

Fenomenalną interpretację utworu "On to był hrabia w czarnym fraku" zaprezentowała Krystyna Zachwatowicz. Artystka wraz z piosenką "Zapiski z XVII wieku Węgra Czambora o Krakowie" przypomniała także o tym, że w owym mieście nie zawsze bywało tak zacnie i statecznie, jak obecnie.

Wiesław Dymny, znany z zestawiania tego, z czym się zestawiać nie powinno - potwierdził swoje umiejętności w skeczu "Krótka Historia Słowian". Obecnością zaszczyciła nas także ta, przy której wszelakie przymiotniki i określenia stają się wyblakłe i niedostateczne. Słynny tekst Mirona Białoszewskiego oprawiony kompozycją Zygmunta Koniecznego przywołaliśmy wraz z wykonaniem Ewy Demarczyk.

Schematy i konwenanse oraz przeróżne nakazy łamaliśmy śmiechem, a słowem, gestem i aluzją bawili nas m.in. Krzysztof Litwin i Mirosław Obłoński. Z sentymentem przypomnieliśmy sentencję Piotra Skrzyneckiego "Ja należę do tych niewielu, którzy trwają na zawsze", która stała się pewnego rodzaju piwnicznym manifestem.

***

Tytuł audycji: Niemodne przyjemności

Prowadził: Roman Dziewoński

Data emisji: 14.10.2020

Godzina emisji: 21.30

Zobacz więcej na temat: kabaret
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

1969. Monty Python po raz pierwszy

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 05:35
Późnym wieczorem 4 października 1969 roku Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam, Eric Idle, Terry Jones i Michael Palin po raz pierwszy pokazali widzom "coś z zupełnie innej beczki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wężykiem!". Wiesław Gołas kończy 90 lat

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2020 05:50
Aktor teatralny, filmowy i kabaretowy, uznawany za jednego z najlepszych i najbardziej lubianych polskich artystów sceny urodził się 4 października 1930 roku. Ale tylko oficjalnie.
rozwiń zwiń