Radosne kolędowanie z sekstetem proMODERN [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2020 19:40
"Wiązanki kolędowe" – program pod takim tytułem w "Domówce z Dwójką" zaprezentował sekstet wokalny proMODERN. To uznany i nagradzany zespół złożony z wybitnych śpiewaków. Zobacz wideo!
proMODERN
proMODERNFoto: PR2/Borys Synak

Zobacz wideo


Piotr Pieron 1200.jpg
proMODERN i kolędy: świeżość tych melodii jest niezwykła

Grupę proMODERN tworzą wybitni śpiewacy-soliści, połączeni pasją i umiejętnością interpretowania najbardziej wymagających utworów dzisiejszych twórców. proMODERN to synonim najlepszych wykonań wokalnych muzyki współczesnej. Sekstet zyskał uznanie w środowisku muzycznym, otrzymuje znakomite recenzje i kolejne wyróżnienia.

Czytaj także:

Zespół zdobył cztery nagrody polskiego przemysłu muzycznego Fryderyk: w 2015 roku w kategoriach: "Album Roku Muzyka Chóralna, Oratoryjna i Operowa" i "Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej" za swoją debiutancką płytę "Where Are You. Pieces From Warsaw" oraz w 2018 roku w kategoriach "Album Roku Muzyka Współczesna" i ponownie "Najwybitniejsze Nagranie Muzyki Polskiej" za drugi krążek – "proMODERN shakespired", który ukazał się w grudniu 2017 roku. Utwór Philipa Lawsona, który legendarny artysta stworzył specjalnie na zamówienie zespołu, w ciągu zaledwie dwóch tygodni doczekał się 20000 odsłuchań na Spotify.

Zobacz wszystkie koncerty z cyku "Domówka z Dwójką" >>>


nocna cisza 1200.jpg
Marek Napiórkowski: graliśmy najpiękniej jak potrafimy

Grupa występuje w składzie: Marta Czarkowska (sopran), Ewa Puchalska (mezzosopran), Ewelina Rzezińska (mezzosopran), Aleksander Rewiński (tenor), Krzysztof Chalimoniuk (baryton), Piotr Pieron (bas). Artyści koncertowali na festiwalach i na zamówienie czołowych ośrodków kulturalnych, w tym większości polskich filharmonii.

"Domówce z Dwójką" 26 grudnia zaprezentowali kolędy. Zostały one zaśpiewane nie tylko w języku polskim.


Występ proModern został wyemitowany 26 grudnia. Można go było wysłuchać na antenie Dwójki, a obejrzeć stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego Radia.

Czytaj także

Kamil Piotrowicz: od początku poszukiwałem własnej drogi

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2020 11:45
- Dla mnie pandemia jest okresem naprawdę dużego spokoju i to słychać w moich utworach i improwizacjach - mówił pianista i kompozytor Kamil Piotrowicz, który był gościem "Poranka Dwójki".
rozwiń zwiń