Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki. Skrzypce, akordeon i brzmienie lata [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2020 12:51
Karolina Mikołajczyk i Iwo Jedynecki tworzą jedyny w swoim rodzaju duet. W ramach cyklu koncertów online w Programie 2 Polskiego Radia, artyści przedstawili fascynujący, nieoczywisty świat dźwięków dwóch wydawać by się mogło zupełnie odmiennych od siebie instrumentów: skrzypiec i akordeonu. 

Zobacz wideo

Iwo Jedynecki Karolina Mikołajczyk.jpg
Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki. Domówka z akcentem letnim

Co weekend o tej samej porze Program 2 Polskiego Radia organizuje koncerty odbywające się w domach zaprzyjaźnionych z Dwójką artystów. Tym razem "Domówkę z Dwójką" spędziliśmy w towarzystwie duetu Karolina Mikołajczyk (skrzypce) & Iwo Jedynecki (akordeon).

- Będą mogli Państwo przekonać się jak integralne i bliskie sobie może być ich brzmienie. Zaprezentujemy różnorodny repertuar – od baroku, poprzez klasycyzm, romantyzm aż po muzykę Astora Piazzolli i George'a Gershwina, a osią koncertu będą kompozycje związane z latem. Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli dla Państwa wystąpić! - zapowiadali muzycy.

Duo Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki to jeden z najciekawszych zespołów kameralnych młodego pokolenia. Laureaci I nagród i Grand Prix na międzynarodowych konkursach muzycznych, występują z recitalami na całym świecie. Ich wykonania określane są jako perfekcyjne i dojrzałe, ale też błyskotliwe i pełne młodzieńczej witalności. Wiele utworów zyskuje w interpretacji duetu nowe, oryginalne brzmienie, dzięki transkrypcjom na akordeon autorstwa Jedyneckiego.

Artyści odważnie sięgają po znane dzieła literatury kameralnej, dając im nowe oblicze, które zachwyca różnorodną kolorystyką. Zespół chętnie wykonuje również muzykę współczesną i współpracuje z czołowymi kompozytorami polskimi.

***

Transmisja koncertu miała miejsce w "Domówce z Dwójką" w sobotę (29.08) o godz. 19.00 - na antenie, stronie internetowej  i Facebooku stacji oraz kanale YouTube Polskiego Radia.

Zobacz więcej na temat: Domówka w Dwójce
Czytaj także

Gaba Kulka i Hubert Zemler w hołdzie zespołowi Kraftwerk [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2020 10:53
Wokalistka Gaba Kulka i perkusista Hubert Zemler wystąpili ze specjalnym koncertem online w Dwójce, by uczcić pamięć Floriana Schneidera-Eslebena współzałożyciela zespołu Kraftwerk. Muzyk zmarł 21 kwietnia tego roku. Zapraszamy do obejrzenia zapisu wideo wydarzenia!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Karolina Mikołajczyk & Iwo Jedynecki. "Domówka będzie z akcentem letnim"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2020 17:00
- Podczas Domówki serdecznie zapraszamy do wysłuchania naszych transkrypcji. Będą to transkrypcje kompozycji m.in. Piazzolli, Mozarta, Bacha czy Czajkowskiego. Pojawią się też kompozycje nawiązujące do lata - mówili w Dwójce Karolina Mikołajczyk i Iwo Jedynecki, gospodarze kolejnego koncertu z cyklu "Domówka z Dwójką".
rozwiń zwiń