Aglika Genova i Liuben Dimitrov na Festiwalu w Dusznikach-Zdroju

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2021 19:00
Bułgarscy pianiści Aglika Genova i Liuben Dimitrov wystąpili na 76. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim w Dusznikach-Zdroju ze wspólnym recitalem. W programie znalazły się utwory Sergiusza Rachmaninowa.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: otnaydur/Shutterstock

Program:

Sergiusz Rachmaninow Fantazja "Urwisko" op. 7 na 4 ręce, 6 utworów  op. 11 na 4 ręce, Tańce symfoniczne op.45 na dwa fortepiany

Wykonanie:

Aglika Genova - fortepian, Liuben Dimitrov – fortepian

76. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju – transmisja od godziny 20.00.

W przerwie zaprosiliśmy do wysłuchania rozmowy z duetem pianistów Genova - Dmitrov, którą poprowadził Marcin Majchrowski.

Posłuchaj
21:33 Letnia Promenada rozmowa 13.08.2021.mp3 Rozmowa Agliką Genovą i Liubenem Dimitrovem (Letnia promenada/Dwójka)

***

Duszniki plakat 1200.jpg
Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju. Sierpniowa uczta melomanów

Festiwal w Dusznikach-Zdroju

Seong-Jin Cho oraz zdobywca IV nagrody warszawskiego konkursu, Amerykanin Eric Lu, to najjaśniejsze gwiazdy trwającego przez 10 dni festiwalu. Doroczne święto muzyki fortepianowej zgromadzi w Dworku Chopina zarówno uznane pianistyczne sławy, jak i młodych laureatów prestiżowych konkursów. Z recitalami wystąpią m.in. zwycięzcy Konkursu Pianistycznego w Cleveland, Antonio Pompa-Baldi oraz Nikita Mndoyants, laureat I nagrody Konkursu Van Cliburne’a, Alexander Kobrin, zdobywca II nagrody na Międzynarodowym Konkursie im. Rubinsteina w Tel-Awiwie, Daniel Ciobanu, a także triumfatorka Konkursu im. Giny Bachauer, Maria Eydman. Na estradzie Dworku zaprezentuje się również szóstka polskich uczestników tegorocznego Konkursu Chopinowskiego, w tym Piotr Alexewicz i Andrzej Wierciński.

Odbędzie się także tradycyjny "Nokturn", czyli wieczór przy świecach z udziałem całej plejady zaproszonych pianistów oraz wernisaż wystawy rysunków Wojciecha Siudmaka "Nokturny - Hommage a Chopin" z komentarzem profesor Ireny Poniatowskiej.

***

Tytuł audycji: Letnia promenada

Rozmawiał: Marcin Majchrowski

Data emisji: 13.08.2021

Godzina emisji: 20.00

. .
Czytaj także

Seong-Jin Cho: scherza Chopina to wspaniałe dzieła o wielu znaczeniach

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2021 22:15
- Od tego czasu dużo się nauczyłem, poznałem wielu wspaniałych muzyków, całe moje obecne doświadczenie zawdzięczam właśnie Konkursowi Chopinowskiemu. Nie tylko moja kariera, ale całe moje życie uległo zmianie - tak na antenie Dwójki mówił Seong-Jin Cho o swym zwycięstwie na Konkursie Chopinowskim w 2015 roku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Festiwal w Dusznikach-Zdroju. "Publiczność czuje wielką radość z kontaktu z artystami"

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2021 13:22
- Za nami już trzy koncerty i spotkania z zupełnie innymi artystami i osobowościami. Słowo "spotkania" jest kluczowe, ponieważ wśród publiczności odczuwa się wyraźnie tęsknotę za koncertami i muzyką - tak Róża Światczyńska relacjonowała 76. Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju.
rozwiń zwiń