Bomsori Kim: Warszawa jest dla mnie jak dom

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2021 12:26
- Podczas próby przed koncertem napisałam do przyjaciółki, że czuję się tutaj jak w domu. Dawno w Polsce nie grałam, ostatnio w październiku zeszłego roku. Nie mogłam mieć koncertów w czasie pandemii, więc to dla mnie pierwszy występ od tamtego czasu - mówiła w Dwójce południowokoreańska skrzypaczka, który wystąpiła na tegorocznym Festiwalu "Chopin i jego Europa".
Bomsori Kim
Bomsori KimFoto: Dawid Tatarkiewicz/Forum

Bomsori Kim 1200.JPG
Bomsori Kim: jestem fanką Rafała Blechacza

Bomsori Kim nie kryła ekscytacji przed wspólnym koncertem z pianistą Rafałem Blechaczem, który odbył się 21 sierpnia br. - Nigdy nie graliśmy z Rafałem w Warszawie, to będzie nasz debiut w mojej ulubionej Sali Filharmonii Narodowej. Mam nadzieję, że będzie to fantastyczne doświadczenie. Ta sala jest też dla mnie wyjątkowa, bo tu odbyło się moje pierwsze nagranie z waszą filharmoniczną orkiestrą. Tak, to bardzo ekscytujący moment - podkreślała.


Posłuchaj
15:37 Dwójka Letnia promenada 29.08.2021 bomsori.mp3 Bomsori Kim o wspólnym występie z Rafałem Blechaczem na Festiwalu "Chopin i Jego Europa" (Letnia promenada/Dwójka) 

Artyści poznali się 5 lat temu podczas Konkursu Skrzypcowego im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu, gdzie Bomsori Kim zajęła drugie miejsce. - Wspomnienie konkursu jest dla mnie wciąż świeże. Spotkałam tu bowiem moich najlepszych przyjaciół. Nieważne, czy oglądali mój występ online, tak jak mój muzyczny partner Rafał, czy byli na widowni, tak jak mój główny agent, który przyjechał do Poznania, by komentować konkurs. Trudno uwierzyć, że to już 5 lat. Jesteśmy już tak długo w tej zdumiewającej podróży z Rafałem i moim impresariatem - podsumowała skrzypaczka.

Czytaj także: 

Zanim Bomsori Kim poznała Rafała Blechacza, była jego fanką. - Odkryłam go dzięki Konkursowi Chopinowskiemu z 2005 roku. Ten konkurs jest wciąż sławny na całym świecie. W Azji ludzie po prostu wariują na jego punkcie. Z przyjaciółmi śledziliśmy jego przebieg i głosowaliśmy na ulubionego uczestnika. Rafał od początku był moim ulubieńcem. Od tego czasu jestem też jego wielką fanką. Uważam, że Polska to magiczny kraj dla muzyków. Jestem więc bardzo szczęśliwa, to zdumiewające być w Polsce i współpracować z polskimi muzykami i kompozytorami - wyznała.

W dalszej części rozmowy południowokoreańska skrzypaczka opowiadała m.in. o tym, jak rozpoczęła się jej artystyczna współpraca z Rafałem Blechaczem.

***

Rozmawiała: Róża Światczyńska

Gość: Bomsori Kim (skrzypaczka)

Data emisji: 29.08.2021

Godzina emisji: 20.50

Materiał wyemitowano w audycji "Letnia promenada".

pg


. .

reklama

Czytaj także

Vivica Genaux: barok jest dla mnie jak jazz

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 21:30
- Odkąd zaczęłam śpiewać muzykę barokową, zrozumiałam i pokochałam fakt, że to ty, jako wykonawca, masz nie tylko prawo, ale wręcz obowiązek, żeby wypełnić tę muzykę własną osobowością - opowiadała w Programie 2 Polskiego Radia amerykańska mezzosopranistka Vivica Genaux.
rozwiń zwiń