Inauguracja 64. "Warszawskiej Jesieni" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 21:20
W piątek (17.09) rozpoczęła się tegoroczna odsłona jednego z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce, która potrwa do 25 września. Program 2 Polskiego Radia jest patronem "Warszawskiej Jesieni" i relacjonuje wydarzenia z nim związane. 
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego Radia
Narodowa Orkiestra Symfoniczna Polskiego RadiaFoto: PR2

Oglądaj wideo:

Program:

Ash Fure Bound to the Bow, Agata Zubel Triptyque, Mark Applebaum Skumfiduser! Elżbieta Sikora, Liquid Air (prawykonanie, zamówienie WJ)

Wyk.: Piotr Papier, Barbara Okoń-Makowska – projekcja dźwięku, NOSPR, dyr. Vincent Kozlovsky  

Początek transmisji z Sali Koncertowej Filharmonii Narodowej w Warszawie o godz. 19.30.

64. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień" odbywa się pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.

***

Na "Letnią promenadę" w piątek (17.09) w godz. 19.00-21.30 zaprosiła Joanna Grotkowska. Koncert transmitowaliśmy na antenie Dwójki, wideo na stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku i kanale YouTube Dwójki.

Zobacz więcej na temat: Warszawska Jesień Dwójka

Czytaj także

"Stacjonarnie i on-line". Kornowicz o festiwalu "Warszawska Jesień"

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 08:00
- Od muzyki możemy oczekiwać, że może być jak poezja, książka czy reklama - mówił w Polskim Radiu 24 Jerzy Kornowicz, dyrektor festiwalu "Warszawska Jesień".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zanurzenie to motto tegorocznej Warszawskiej Jesieni"

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2021 10:19
- Festiwal od zawsze kojarzy się z postawą poznawczą. W tegorocznym haśle "Warszawskiej Jesieni" metaforycznie chodzi nam o wrzucenie na głęboką wodę. Także o to przeładowanie informacyjne bodźcami cywilizacyjnymi, internetem. Chciałoby się gdzieś zamknąć i niczego nie słuchać albo dokonać selekcji, a to jest próba ogarnięcia całości - mówił na antenie Dwójki Jerzy Kornowicz, dyrektor festiwalu.
rozwiń zwiń