Festiwal Muzyki Barokowej: Ensemble Mare Nostrum [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 21:30
W "Letniej promenadzie" wysłuchaliśmy kolejnego koncertu tegorocznej odsłony Festiwalu Muzyki Barokowej. Ensemble Mare Nostrum zagrało pod kierunkiem Andrei de Carlo. Zapraszamy do oglądania!

Zobacz wideo:

(YouTube Dwójki)

Program:

Alessandro Stradella (1643-1682) Sinfonia przed operą "Il Trespolo tutore" na 2 skrzypiec i basso continuo (Genua, 1679), Carlo Ambrogio Lonati (ur. ca 1645) Sinfonia a tre A-dur na 2 skrzypiec i basso continuo, Alessandro Stradella Sinfonia przed drugim aktem opery "Le gare dell`amor eroico" (Genua, 1679) Sonata triowa nr 1 d-moll, Sinfonia przed pierwszym aktem opery "Le gare dell`amor eroico" (Genua, 1679), Carlo Ambrogio Lonati Sinfonia a tre a-moll na 2 skrzypiec i basso continuo, Alessandro Stradella Sonata triowa nr 1 C-dur na 2 skrzypiec i basso continuo Sinfonia przed trzecim aktem opery "Il Trespolo tutore" (Genua, 1679), La Susanna – oratorium na 2 soprany, kontralt, tenor, bas, 2 skrzypiec i basso continuo,

wyk. Silvia Frigato – sopran, Matteo Straffi – tenor, Federico Fiorio – tenor, Danilo Pastore – kontratenor, Masashi Tomosugi – bas-baryton,

Ensemble Mare Nostrum pod kierunkiem Andrei de Carlo

Festiwal Muzyki Barokowej, Zamek Królewski w Warszawie. "Alessandro Stradella" (retransmisja z 24 czerwca 2022)

***

Ensemble Mare Nostrum  rzymski zespół, którego dyrygentem jest Andrea De Carlo, jest jednym z najbardziej innowacyjnych zespołów. Charakteryzuje się niezwykle oryginalnym podejściem technicznym i interpretacyjnym do repertuaru wokalnego i instrumentalnego. Wynika ono z poszukiwań relacji między językiem, fonetyką, gestem, fizyką dźwięków, emocjami i uczuciami.

Festiwal Muzyki Barokowej odbywa się pod patronatem Programu 2 Polskiego Radia.

***

Na audycję "Letnia promenada" zaprosiliśmy we wtorek (28.06).

Zobacz więcej na temat: muzyka dawna Zamek Królewski
Czytaj także

DCz #608 Wizjonerska twórczość Monteverdiego

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2022 15:03
- "Nieszpory" to było zupełne zuchwalstwo, ale za to został doceniony w Wenecji. Monteverdi tak zachwycił prokuratorów, którzy mogli mu zapewnić stanowisko maestra, że od razu jednogłośnie go przyjęli z bardzo wysoką pensją - mówiła w Programie 2 Polskiego Radia Ewa Obniska, muzykolog, autorka bestsellerowej monografii opisującej życie i twórczość Monteverdiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Duet AbsoLutes: gitara barokowa i lutnia w "Miejscówce z Dwójką" [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2022 19:30
AbsoLutes to zespół założony przez Marię Wilgos i Klaudynę Żołnierek, lutnistki i gitarzystki, specjalizujące się w grze na historycznych odmianach tych instrumentów. 
rozwiń zwiń