Krzesimir Dębski i Afryka. Zaskakujący miks [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2022 15:00
Co łączy Krzesimira Dębskiego z Afryką? Odpowiedź na tak niecodzienne pytanie w kolejnej audycji "Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show". Zapraszamy do oglądania.

ZOBACZ WIDEO

- Wpadłem na pomysł skrzyżowania dwóch elementów, te elementy w pierwszej chwili wydają się do siebie nieprzystające. Pierwszy element to jest kontynent afrykański, czyli ponad 30 mln km kw. A drugi element to jest Krzesimir Dębski, kompozytor polski, żyjący. Pomyślałem sobie, że z takiego skrzyżowania może wyjść ciekawy efekt - zapowiadał autor audycji Waldemar Malicki.

Zobacz zapowiedź:

[Facebook Dwójki]

Krzesimir Dębski (ur. w 1953 r. w Wałbrzychu) jest jednym z najpowszechniej znanych współczesnych polskich kompozytorów, a to za sprawą ścieżek dźwiękowych do popularnych filmów, m.in. "Ogniem i mieczem", "Kochaj i rób co chcesz", "W pustyni i w puszczy", "Stara baśń - kiedy słońce było bogiem", "1920 Bitwa warszawska", a także seriali ("Na Wspólnej", "Ranczo" i wiele innych). Twórca ten jest także autorem piosenek, m.in. "Czas nas uczy pogody", "Diamentowy kolczyk", "Dumka na dwa serca", "Zakazany owoc". Skomponował też wiele piosenek do popularnych seriali, które zapisały się bardzo wyraźnie w powszechnej świadomości. Seriale te to: "Matki, żony i kochanki", "Klan" czy "Na dobre i na złe". 

Kompozytor tworzy też dzieła muzyki poważnej, jest dyrygentem oraz niezwykle utalentowanym skrzypkiem (już w 1985 roku znalazł się na liście dziesięciu najlepszych skrzypków jazzowych świata wg amerykańskiego pisma "Down Beat"). Zapraszamy na spotkanie z jego muzyką.


Posłuchaj
115:25 2022_05_14 10_02_32_PR2_Upior_w_Eterze.mp3 Krzesimir Dębski i Afryka. Zaskakujący miks (Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Upiór w eterze - Waldemar Malicki Show

Prowadził: Waldemar Malicki

Data emisji: 14.05.2022

Godzina emisji: 10.00


Czytaj także

Krzesimir Dębski: chciałbym identyfikować się jako kompozytor poważny

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2020 12:39
- Rynek muzyki poważnej, szczególnie muzyki współczesnej, jest niestety mały. Jestem bardzo szczęśliwy, że mam 60-70 koncertów rocznie. Jest tak tylko dzięki temu, że popularna jest muzyka filmowa, a także jazz i piosenki - mówił pierwszy od trzech miesięcy gość na żywo w studiu Café "Muza".
rozwiń zwiń