Nowości płytowe world music

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2020 10:00
W "Nocnej strefie" posłuchaliśmy zbioru oryginalnych nowości, m.in.: improwizatora Idrisa Ackamoora & The Pyramids "Shaman", południowoafrykańskiego zbioru gwiazd w zespołu Keleketla! "Keleketla!" i improwizowanego jazzu w połączeniu z muzyką gnawa: Petera Brotzmanna/Maalema Moukhtara Gania/Hamida Drake'a "The Catch of a Ghost".
Audio
Okładki płyt.
Okładki płyt.Foto: mat. promocyjne

Do tego w nocnej audycji pojawiła się psychodeliczna cumbia czyli najnowsza płyta Meridian Brothers z Kolumbii “Cumbia Siglo XXI”, a także muzyka z Wenezueli - syntezatorowe brzmienia zespołu Insolito Universo. Na koniec natomiast zabrzmiał koncert na rzadko słuchany w formie solowej instrument - parmupill czyli estońską drumlę. Zagrała na niej młoda mistrzyni tego instrumentu, Katariin Raska.

***

Tytuł audycji: "Nocna strefa" 

Prowadziła: Magdalena Tejchma

Data emisji: 29.08.2020

Godzina emisji: 23.00

gs


Czytaj także

"Nocna Strefa" i nowości afrykańskiego world music

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2020 08:00
Pierwsze "etniczne" wydanie nowej letniej audycji "Nocna Strefa" będzie przeglądem najlepszej muzyki z Czarnego Lądu. Wśród niej nowości, m.in. Mulatu Astatke & The Black Jesus Experience z płyty "To Know WIthout Knowing" i Oumou Samgare z najnowszego albumu "Acoustic".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Od Sycylii po Epir i Kostelek. Muzyczne nowości z zakątków Europy

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2020 08:00
W piątkowym muzycznym spotkaniu w "Źródłach" posłuchaliśmy m.in. sycylijskich kobiecych pieśni w wykonaniu Matilde Politi czy międzypokoleniowego duetu wirtuozów z Epiru - Petroloukasa Halkiasa i Vasilisa Kostasa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiele wcieleń muzyki angolskiej

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2020 08:00
Muzyka Angoli współcześnie kojarzy się głównie z kuduro - tanecznym, elektronicznym brzmieniem młodej generacji Angolczyków. Jednak Angola to także semba, kizomba i wiele odmian muzyki powstałej na bazie muzyki afrokubańskiej.    
rozwiń zwiń