Susana Santos Silva i Maja Laura Jaryczewska

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2022 12:00
Bohaterkami audycji były dwie artystki reprezentujące różne pokolenia i podobne podejście do tworzenia, charakteryzujące się konsekwentnym poszukiwaniem własnego stylu.
Maja Laura Jaryczewska
Maja Laura JaryczewskaFoto: Sissi Cecylia

Dwie kobiety - artystki dwóch różnych pokoleń: pierwsza z nich to gwiazda scen muzyki eksperymentalnej, improwizowanej, która niedawno wystąpiła w Lublinie na Festiwalu Tradycji i Awangardy Muzycznej KODY: Susana Santos Silva.

A druga artystka: młodziutka, 23-latka, wydała właśnie swój pierwszy album i również - jak Susana Silva - porusza się między gatunkami i tradycjami, przemawiając zarazem, już teraz, w tak młodym wieku, swoim własnym, bardzo osobnym głosem. To Maja Laura Jaryczewska.

***

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata.

Będzie to też okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu wiosną, oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę.

Zobacz wideo:

[YouTube/Maja Laura Records]

***


Posłuchaj
114:56 2022_05_23 22_59_38_PR2_Nocna_strefa.mp3 Susana Santos Silva i Maja Laura Jaryczewska (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadziła: Ewa Szczecińska

Data emisji: 23.05.2022

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

Keiji Haino. 70. urodziny człowieka w czerni

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2022 00:55
Jego muzyka była zakazana w japońskim radiu publicznym przez 40 lat. Przyszedł na świat 3 maja 1952 roku – w powojennej Japonii, której nowa tożsamość kreowana była w dużej mierze przez wpływ kultury amerykańskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Syntezatory modularne, polscy muzykanci i estoński duch

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2022 00:55
Maarja Nuut studiowała klasykę, archiwalne nagrania estońskiego folku, muzykę indyjską w New Delhi i technikę skrzypcową polskich wiejskich muzykantów. Ale na wydawanych od 2013 albumach estońskiej skrzypaczki, wokalistki i artystki elektronicznej, a szczególnie na ostatniej płycie "Hinged", różne elementy składają się w nierozdzielną, wielowarstwową całość.
rozwiń zwiń