Miles Davis z Indii

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2022 08:00
W audycji "Nocna strefa" słuchaliśmy kompilacji "Miles from India: A Celebration of the Music of Miles Davis".
Miles from India: A Celebration of the Music of Miles Davis
"Miles from India: A Celebration of the Music of Miles Davis"Foto: Mat. pras.

"Miles from India: A Celebration of the Music of Miles Davis" to album nagrany przez kilkunastu artystów w kwietniu 2008 roku. Na płycie znalazły się utwory związane z kultowym trębaczem Milesem Davisem, jednak wykonane w nowych aranżacjach amerykańskich muzyków jazzowych i wykonawców z Indii. 

Na krążku, wśród wielu przełomowych nagrań amerykańskiego muzyka, znalazły się m.in. Bitches Brew, In a Silent Way, On The Corner, Big Fun i Kind of Blue with a East Meets West. Piosenki zostały nagrane w studiach na całym świecie przy użyciu nowych - jak na owe czasy - technologii.


Posłuchaj
174:27 2022_08_16 22_00_04_PR2_Nocna_strefa.mp3 Miles Davis z Indii (Nocna strefa/Dwójka) 

Zobacz zapowiedź:

Facebook Dwójka Polskie Radio

***

Zapraszamy do wysłuchania 3-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzamy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata.

To też dobra okazja do sięgnięcia po nagrania (także koncertowe!) z ostatnich miesięcy, na które nie starczyło czasu wiosną oraz płyty i zjawiska zapomniane.

W podróż w nieznane zabierają Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę.

W ostatniej odsłonie audycji Piotr Metz przedstawił muzykę zespołu The Beatles w jazzowych interpretacjach. - Ten niezwykły, podwójny winylowy album, wydany przed czterema laty, zawiera reinterpretację utworów ze słynnej płyty "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band". Wykonuje go światowa czołówka nowego jazzu, są tu m.in. Makaya McCraven czy Shabaka Hutchings, których znamy doskonale z OFF Festivalu - zapowiadał Piotr Metz.

Audycja do odsłuchania TUTAJ >>>

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Piotr Metz

Data emisji: 16.08.2022

Godzina emisji: 22.00

Czytaj także

Miles Davis i 50-lecie albumu "On the Corner"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2022 01:00
Minęło 50 lat od wydania jazzowego albumu "On the Corner". Wytwórnia CBS reklamowała go jako najbardziej osobistą wypowiedź w karierze Milesa Davisa.
rozwiń zwiń