REKLAMA

Very Cool People – jazzowi chuligani z Rygi

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2022 07:00
Elvijs Gravcovs i jego zaraźliwy optymizm byli głównymi bohaterami pierwszego naszego spotkania w piętnastym (!) sezonie "Rozmów improwizowanych". Następnie słuchaliśmy nowych płyt Malwiny Masternak, Marii Rumi, Michała Barańskiego i kwartetu Marka Pospieszalskiego.
Elvijs Grafcovs
Elvijs Grafcovs Foto: Janusz Jabłoński

Elvijs Grafcovs – łotewski gitarzysta, kompozytor, producent, spiritus movens kolektywu Very Cool People – jednego z najszerzej uśmiechniętych zespołów Europy.

Pierwsze jazzowe i funkowe szlify zdobywał w legendarnym klubie Casablanca na ryskim Starym Mieście, a potem studiował na Litwie i w Danii. Aby się utrzymać, pracował wtedy przy taśmie – bynajmniej nie magnetofonowej.

Po powrocie na Łotwę obiecał sobie: "Nigdy więcej fabryki!". I tak narodził się pomysł zespołu, który będzie grał muzykę skomplikowaną i bardzo rozrywkową jednocześnie. Very Cool People – funk dla ciała i umysłu.


Posłuchaj
115:24 2022_09_21 23_00_17_PR2_Nocna_strefa.mp3 Very Cool People – jazzowi chuligani z Rygi (Rozmowy improwizowane/Dwójka) 

***

Tytuł audycji: Rozmowy improwizowane w paśmie Nocna strefa

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Data emisji: 21.09.2022

Godzina emisji: 23.00

Czytaj także

Jazz z nowojorskich loftów - cz. 2

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2022 00:55
W kolejnej odsłonie "Nocnej strefy" wraz z Piotrem Metzem tym razem odwiedziliśmy słynny nowojorski loft Ornette'a Colemana, aby posłuchać muzyki, która tam powstała.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marcin Masecki gra przeboje Zygmunta Karasińskiego [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2022 19:00
Podczas tego wieczoru z cyklu "Jazz.PL" znakomity pianista, kompozytor i aranżer Marcin Masecki przypomniał twórczość pioniera polskiego jazzu – Zygmunta Karasińskiego. 
rozwiń zwiń