Adam Gołębiewski - tarcie i inne dotkliwe przyjemności

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2023 07:00
Gościem "Rozmów improwizowanych" był Adam Gołębiewski - perkusista, improwizator, performer, muzykolog i socjolog. 
Adam Gołębiewski
Adam Gołębiewski Foto: Piotr Macha

Rozmawialiśmy między innymi o koncepcyjnych i technicznych szczegółach głośnego projektu artystycznego "In Front of Their Eyes" (to ten ze sztuczną głową wewnątrz bębna), o wytrzymałości perkusyjnych naciągów i o nowej muzyce, którą artysta niebawem opublikuje (trio z Sharifem Sehnaoui i Tonym Eliehem oraz duet z Witoldem Oleszakiem). Adam Gołębiewski przyznał się też, czego słucha dla - tak, tak! - przyjemności.

Wśród nowości, jakie zaprezentowaliśmy po rozmowie z Adamem, znalazły się między innymi: Fantastic Swimmers (z Gosią Zagajewską), trio Oleszak-Dos Reis-Muller oraz ukraińsko-polskie trio Kinva.


Posłuchaj
116:37 2023_02_08 23_00_00_PR2_Nocna_strefa.mp3 Adam Gołębiewski i nowości płytowe (Nocna strefa/Dwójka) 

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk.

***

Tytuł audycji: Rozmowy improwizowane w cyklu Nocna strefa

Prowadzili: Janusz Jabłoński i Tomasz Gregorczyk

Gość: Adam Gołębiewski (perkusista, improwizator, performer, muzykolog i socjolog)

Data emisji: 8.02.2023

Godzina emisji: 23.00

uk/pg

Czytaj także

Michael Zerang: przekonałem się, że muzyka ma potencjał transformacyjny

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2019 15:33
- Siedząc na widowni, mam w nosie, czy muzyka jest komponowana, czy improwizowana. Niby jestem muzykiem, takie mam wykształcenie, więc w jakimś sensie mogłyby to być dla mnie interesujące, ale najważniejsze jest to, czy muzyka mnie odmienia - mówił w Dwójce jeden z najwyżej cenionych improwizujących perkusistów świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Szara eminencja Klaus Kugel

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2023 07:00
Perkusista Klaus Kugel jest prawdziwą szarą eminencją muzyki free jazzowej. Regularnie grywał z największymi: Joem McPhee, Charlesem Gaylem, Wiaczesławem Ganielinem. Od kilkunastu lat z powodzeniem prowadzi też wytwórnię Nemu Records, ale nie pcha się w światło medialnych reflektorów. Postanowiliśmy więc sami wydobyć z niemieckiego muzyka kilka faktów i historii o jego bogatej karierze.
rozwiń zwiń