O.N.E. - klimatyczna sesja w "Nocnej strefie"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2023 08:00
Piotr Metz zaprosił na pierwsze spotkanie we wtorkowej "Nocnej strefie" w 2023 roku. A nawet na dwa spotkania. Pierwsze z nich to klimatyczna muzyczna sesja i rozmowa z zespołem O.N.E. Drugie to tajemnicza wizyta w "Pokoju do słuchania".
O.N.E. - koncert w cyklu Jazz.PL
O.N.E. - koncert w cyklu Jazz.PLFoto: Cezary Piwowarski/Polskie Radio

Zespół O.N.E. to pierwszy w pełni kobiecy zespół jazzowy w Polsce. Powstał kilka lat temu, dla żartu, przy okazji Dnia Kobiet. O.N.E. tworzą: saksofonistka Monia Muc, pianistka Pola Atmańska, kontrabasistka Kamila Drabek i perkusistka Patrycja Wybrańczyk.

W cyklu Jazz.pl 18 listopada 2022 roku zespół O.N.E. wykonał autorski program złożony z kompozycji i aranżacji tworzących go instrumentalistek - jazz zagrany nowocześnie, czerpiący inspirację zarówno z muzyki współczesnej, jak i hip hopu oraz etno.

<<< Zobacz wszystkie koncerty z cyklu "Jazz.PL" >>>

 - Trochę trwało wypracowanie naszego wspólnego języka i spójnego konceptu, który będzie łączyć. Stanowimy przeróżne światy, każda z nas z osobna. Udało nam się jednak wypracować coś wyjątkowego i zapracowałyśmy sobie na dwie płyty - mówiła Kamila Drabek na antenie radiowej Dwójki.

Entoloma to druga płyta zespołu. - Przy płycie i koncertowaniu z tą płytą mamy bardzo otwarte podejście i każdy koncert Entoloma jest czymś niepowtarzalnym i za każdym razem podchodzimy do wykonania tych utworów zupełnie na nowo, w duchu freejazzowym; kompozycje tworzymy na nowo za każdym żywym wykonaniem - podkreśliła Kamila Drabek.

Posłuchaj
116:42 2023_01_03 23_00_00_PR2_Nocna_strefa.mp3 O.N.E. - klimatyczna sesja (Nocna strefa/Dwójka)

 

***

Zapraszamy do słuchania 2-godzinnego pasma autorskiego, w którym przemierzać będziemy rejony muzycznej awangardy, eksperymentu, jazzu, improwizacji, rocka, nietypowego popu i muzyki z najdalszych zakątków świata. 

W podróż w nieznane zabiorą Państwa dziennikarze bacznie obserwujący współczesną scenę:

Krzysztof Dziuba i Rafał Księżyk (na zmianę, co drugi poniedziałek), Piotr Metz (wtorki), Tomasz Gregorczyk i Janusz Jabłoński (środy), Bartek Chaciński i Jacek Hawryluk (czwartki).

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadził: Piotr Metz

Data emisji: 3.01.2023

Godzina emisji: 23.00

Zobacz więcej na temat: Piotr Metz Jazz Dwójka
Czytaj także

Piotr Metz: nie lubię sylwestra

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2022 13:00
- Nie umiem i nie lubię tańczyć. Muzyka do tańca powinna być oczywista, co nie znaczy, że ma być byle jaka. Zwykle są to utwory, które łączą pokolenia - mówił Piotr Metz, dziennikarz muzyczny Dwójki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

WP #312. Frank Sinatra i Amy Winehouse

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2023 07:00
W pierwszym w 2023 roku wydaniu 'Wieczoru płytowego" zagościły dwie wielkie gwiazdy pochodzące z różnych epok - Frank Sinatra i Amy Winehouse.
rozwiń zwiń