Zespół Ślina - koncert z krakowskiego klubu RE [POSŁUCHAJ]

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2024 01:00
Wrocławski zespół Ślina od kilku lat z powodzeniem łączy w obrębie muzyki improwizowanej konwencje jazzu i rocka psychodelicznego. Postanowiliśmy jeden z ich występów zaprezentować w czwartkowej "Nocnej strefie" jako przedłużenie naszego jesienno-zimowego cyklu koncertowego. 
Matylda Gerber
Matylda GerberFoto: materiały prom.

Ślina w klubie RE 

Poza regularnymi płytami wydają oficjalnie zapisy swoich koncertów w serii Not a Bootleg. Wszak każdorazowo muzyczna forma kształtowana jest przez muzyków na bieżąco. I brzmi inaczej. Jak pisze wydawca, wszystko "zależy od miejsca, publiczności, dnia, pogody, nastroju muzyków oraz ich wiernego towarzysza, psa Świrka".

Rzeczywiście, Ślina to na polskiej scenie zjawisko jedyne w swoim rodzaju. Postanowiliśmy jeden z ich występów zaprezentować w Dwójce jako przedłużenie naszego jesienno-zimowego cyklu koncertowego. Był to opublikowany na CD (w maju wersja winylowa!) występ z krakowskiego klubu RE z 16 grudnia 2023 roku.

Matylda Gerber o improwizacji

Tego wieczoru zespół grał w stałym składzie: Matylda Gerber - saksofony (altowy, tenorowy, barytonowy), Filip Zakrzewski - gitara elektryczna, efekty, syntezator, Mikołaj Nowicki - kontrabas oraz Stanisław Olek - perkusja. Przy okazji rozmawialiśmy w audycji z Matyldą Gerber o improwizacji.

Pojawiły się też nagrania z innych premierowych albumów opublikowanych w ostatnich tygodniach.


Posłuchaj
119:53 2024_03_21 22_59_59_PR2_Nocna_Strefa.mp3 Koncert zespół Ślina z krakowskiego klubu RE (Nocna strefa/Dwójka) 

***

Tytuł audycji: Nocna strefa

Prowadzili: Jacek Hawryluk i Bartek Chaciński

Data emisji: 21.03.2024

Godz. emisji: 23.00

mgc/mo/pg

Czytaj także

Marcin Masecki: trio to taka nasza mała fanaberia

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2019 17:07
- Jest to taki super hiper klasyczny format, od którego zaczynałem w ogóle swoją przygodę z muzyką jazzową. Na chwilę obecną nie mamy jednak sprecyzowanych planów. Z Jerzym i Piotrem pracujemy razem już od wielu lat w bardzo różnych konfiguracjach i w przyszłości będzie podobnie - mówił w Dwójce pianista i aranżer.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marek Pospieszalski, oktet i orkiestra

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2024 01:00
W lipcu 2021 r. Marek Pospieszalski w składzie swojego nowego ośmioosobowego zespołu nagrał w krakowskim klubie Alchemia wariacje na temat utworów klasyków polskiej muzyki współczesnej. Materiał wydała na płycie portugalska wytwórnia Clean Feed i rok później projekt znakomitego saksofonisty był już na ustach wszystkich.
rozwiń zwiń