Koncert Ziółek Kwartet

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2021 19:00
W kolejnej odsłonie koncertowego pasma "Jazz.PL" prezentowaliśmy występ zespołu Ziółek Kwartet, który składa się z przedstawicieli młodego pokolenia polskich muzyków.
Ziółek Kwartet
Ziółek Kwartet Foto: Maria Jarzyna

Ziółek Kwartet w składzie:

Grzegorz Ziółek – fortepian

Marcin Elszkowski – trąbka

Piotr Narajowski – kontrabas

Miłosz Berdzik – perkusja

***

Zespół powstał z inicjatywy pianisty i kompozytora Grzegorza Ziółka, a w jego skład wchodzą przedstawiciele młodego pokolenia polskich muzyków. Ziółek Kwartet tworzą: Grzegorz Ziółek – fortepian, Marcin Elszkowski – trąbka, Piotr Narajowski – kontrabas, Miłosz Berdzik – perkusja. Każdy z muzyków występował na najbardziej prestiżowych festiwalach jazzowych w Polsce i na świecie. Każdy szczyci się osiągnięciami indywidualnymi oraz zespołowymi. Członkowie formacji są również studentami oraz absolwentami takich uczelni jak Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Akademia Muzyczna w Krakowie, Berklee College of Music.

W 2020 roku zespół zdobył Grand Prix Konkursu Jazz Juniors w Krakowie, który należy do czołówki konkursów jazzowych. Jazz Juniors to także jeden z najstarszych festiwali jazzowych w Polsce. Odbywa się pod kierownictwem wybitnego muzyka Adama Pierończyka. Jury składające się z producentów festiwali, szefów wytwórni płytowych i dziennikarzy co roku wyłania zwycięzcę, który ma możliwość występu na prestiżowej jazzowej scenie NOSPR.

W najbliższych tygodniach Roch SicińskiAndrzej ZielińskiPiotr Metz będą prezentować kolejne koncerty jazzowych gwiazd. Już wkrótce na antenie Dwójki i online będzie można usłyszeć występy zespołów Wojciecha Pulcyna czy Kuby Banaszka – wprost ze studiów nagraniowych Polskiego Radia. Pojawią się także kolejne koncerty rejestrowane w murach NOSPR w ramach cyklu JazzKLUB.

***

Transmisja odbyła się na antenie Programu 2 Polskiego Radia, stronie dwojka.polskieradio.pl oraz na Facebooku Dwójki i kanale YouTube Polskiego RadiaDo wspólnego spędzenia jazzowej godziny zaprasza Piotr Metz.

Zobacz więcej na temat: Jazz
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakir Hussain: po narodzinach tata wyśpiewał mi rytm

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2015 08:00
O tym, dlaczego nie został gwiazdą rocka, oraz o rytmicznych różnicach między Indiami a Zachodem gwiazda EtnoKrakowa - Zakir Hussain opowiadał w Dwójce.
rozwiń zwiń