REKLAMA

Zapomniane instrumenty zabierają głos

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2022 09:00
W kolejnej audycji z cyklu "Sprezzatura według Lilianny Stawarz" czekała nas opowieść o instrumentach, które wcale lub bardzo rzadko pojawiają się na estradach koncertowych i w nagraniach.
Instrument o nazwie chalumeau
Instrument o nazwie chalumeauFoto: Ivan Yohan/Shutterstock

Viola pomposa, lirone, regał, baryton, klawesyn lutniowy, tromba marina, chalumeau… Niektóre z nich świetnie wtapiały się w grupę basso continuo, czasem jednak zachwycały także grą solową.

W audycji słuchaliśmy przykładów, w których te zapomniane instrumenty "zabierają głos", przemawiają własnym głosem, zachwycając jako znakomici soliści!

***

Lilianna Stawarz ukończyła studia w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie klawesynu Władysława Kłosiewicza. 

Otrzymała nagrodę Fryderyk 2018 w kategorii Album Roku - Muzyka Dawna za płytę life z Oratorium Antonio Caldary - Maddalena ai piedi di Cristo - wydaną przez Polskie Radio. W tym samym roku otrzymała także nominację do Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida za kierownictwo muzyczne wykonania opery "Farnace" Antonio Vivaldiego.

Posłuchaj
57:15 2022_10_04 22_00_08_PR2_Sprezzatura.mp3 Zapomniane instrumenty zabierają głos (Sprezzatura/Dwójka)

 

***

Tytuł audycji: Sprezzatura według Lilianny Stawarz

Prowadziła: Lilianna Stawarz

Data emisji: 4.10.2022

Godzina emisji: 22.00

Czytaj także

Lilianna Stawarz: wszystko jest grą [ZOBACZ WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2021 12:15
- Wystawiliśmy dużo oper i wielu artystów u nas debiutowało. Zależało nam, żeby wprowadzić młodych adeptów sztuki barokowej do naszych działań - mówiła o Festiwalu Dramma per Musica Lilianna Stawarz, klawesynistka, kameralistka, dyrygentka, jurorka wielu "Płytowych Trybunałów Dwójki", także pedagog Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie i organizatorka życia muzycznego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Sprezzatura według Lilianny Stawarz" - premierowa odsłona nowej audycji

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2022 23:00
W jesiennej ramówce czeka na Państwa "Sprezzatura według Lilianny Stawarz". Sprezzatura, czyli swoboda, galanteria, finezja i inspiracja...
rozwiń zwiń