Czy muzyka barokowa będzie młodzieżowym trendem?

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2016 10:30
– Barok na scenach polskich ma się coraz lepiej – mówiła klawesynistka i dyrygentka Lilianna Stawarz, zapraszając słuchaczy na kolejny koncert z cyklu radi/O/pera.
Audio
  • Lilianna Stawarz zaprasza na koncert z cyklu radi/O/pera (Poranek Dwójki)
Lilianna Stawarz w Studiu Polskiego Radia im. W. Szpilmana
Lilianna Stawarz w Studiu Polskiego Radia im. W. SzpilmanaFoto: Grzegorz Śledź/PR2

Radi/O/pera to wspólny projekt Dwójki, Warszawskiej Opery Narodowej i Lilianny Stawarz. – Zapoczątkowany w zeszłym roku cykl ma na celu popularyzację muzyki dawnej i utworów, które nieczęsto mamy okazję słuchać w polskich salach koncertowych. Ponieważ zaś nie wszyscy mogą przyjść na koncert, cieszy nas możliwość dotarcia do słuchaczy poprzez radio – powiedziała artystka.

Lilianna Stawarz opowiadała w Dwójce m.in. o wzrastającej popularności barokowej muzyki (także wśród młodego pokolenia) oraz o koncercie, który w ramach radi/O/pery poprowadzi 18 lutego w Studiu Koncertowym PR im. Witolda Lutosławskiego. Okazuje się, że dzieło przysporzyło wykonawcom niemałych kłopotów.

***

Prowadzi: Piotr Kędziorek

Gość: Lilianna Stawarz (klawesynistka, dyrygentka)

Data emisji: 17.02.2016

Godzina emisji: 8.10

Materiał został wyemitowany w audycji "Poranek Dwójki".

mc/pg

Czytaj także

Temperowanie klawesynu z Lilianną Stawarz

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2015 12:50
Co to jest klawesyn "dobrze temperowany" i czy Bach sam swój klawesyn "temperował"? Zapraszamy na "Five o’clock" z Lilianną Stawarz.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzyka dawna w Polsce. Koniec etapu miłośników?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2015 19:00
- Wykonawstwo historyczne stało się przez ostatnie dwadzieścia lat domeną zawodowców. To nie kwestia mody, lecz ważnego historycznego procesu - uważa Lilianna Stawarz z Warszawskiej Opery Kameralnej.
rozwiń zwiń