Logo Polskiego Radia
2 lipca - Jasło
MOSiR Jasło, ul. Sikorskiego 15

Perła Podkarpacia. W średniowieczu Jasiel, dziś JASŁO – miasto mieniące się w słońcu wszelkimi barwami kamieni szlachetnych.

Jasło - zielone jak szmaragd, ponieważ tonie w zieleni, której centrum stanowi zrewitalizowany Park Miejski. W mieście i okolicach zakładane są winnice, rozwija się winiarstwo, a sami winiarze zapraszają turystów na "Winiarskie ścieżki Podkarpacia". Dziś Jasło bez wątpienia staje się stolicą polskiego winiarstwa.

Jasło - jaśniejące jak diament, ponieważ pochodzący z miasta muzycy, artyści, naukowcy wszelkich dziedzin i ludzie - tej miary co matematyk Hugo Steinhaus, egiptolog Karol Myśliwiec, mjr H. Dobrzański "Hubal", założyciel pierwszej na świecie destylarni ropy w Jaśle i wynalazca lampy naftowej Ignacy Łukasiewicz - zapisali się na kartach historii Polski i świata.

Jasło – niebieskie jak topaz, ponieważ oferta kulturalna jak i turystyczno-sportowa należy do iście królewskich. Międzynarodowe Dni Wina, Memoriał "Hubala", Wyszehradzkie Dni Sportu, w których uczestniczy około 600 zawodników z całego świata - to tylko kilka najważniejszych imprez w naszym mieście.

Jasło - połyskujące jak rubin, ponieważ po II wojnie światowej "jak feniks z popiołów" odrodziło się i powróciło do życia dzięki miłości swoich mieszkańców. Z myślą o obecnych i przyszłych mieszkańcach miasto planuje budowę "Strefy Aktywności Gospodarczej", tworzy klaster innowacyjny i planuje budowę Centrum Łukasiewicza.

Jasło z każdym dniem staje się piękniejsze. To miasto, w którym życie ma sens, miasto z przyszłością. Przyjedź, przekonaj się, zostań.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express