Logo Polskiego Radia
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Mikołaj Wróblewski 27.05.2011

IRA

Zespół IRA powstał w 1987 roku w Radomiu z inicjatywy Kuby Płucisza.
IRAIRA

W pierwszym składzie kapeli znaleźli się: Artur Gadowski – wokal, gitara, Kuba Płucisz – gitara, Dariusz Grudzień – gitara basowa, Grzegorz Wawrzeńczuk – instrumenty klawiszowe oraz Wojciech Owczarek – perkusja. Grupa zadebiutowała w 1988 roku, a jej największe sukcesy przypadły na połowę lat 90, kiedy wydała płyty: "Mój dom", "1993" i koncertową "Live".

Po sukcesach nastąpił kryzys - po ośmiu latach współpracy z zespołem odszedł Kuba Płucisz. Kilka miesięcy po jego odejściu IRA zawiesiła działalność. W roku 2002 powrócili na polską scenę muzyczną płytą "Tu i teraz", która jak dotąd była najlżejszą płytą w dziejach zespołu. Dwa lata później ukazał się krążek zatytułowany "Ogień". Utwory z tej płyty zdobywały najwyższe miejsca na listach przebojów. W tym samym roku ukazała się płyta DVD z zapisem jubileuszowego koncertu z okazji 15-lecia zespołu.

W sierpniu 2007 roku grupa wydała ósmy album "Londyn 08:15". W 2009 roku ukazała się ich kolejna płyta zatytułowana "9", na którą teksty napisali Artur Gadowski i Wojtek Byrski. Płyta okazała się sukcesem i zyskała status Złotej Płyty. W zeszłym roku IRA triumfowała podczas opolskiego festiwalu zdobywając 3 SuperJedynki, czym ugruntowała swoją pozycję w czołówce polskich wykonawców rockowych.

Obecny skład grupy to: Piotr Sujka, Artur Gadowski, Wojtek Owczarek, Marcin Bracichowicz i Piotr Konca.

Cafe Prima Prymat Lazur Konspol Poltino Ministerstwo Rolnictwa Ministerstwo Zdrowiamammografiacytologia Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego TVP1 Super Express