X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Alternatywa

Zielona Alternatywa (10) - "Od truciciela do lidera"

Ile zależy od ludzi z pomysłem, wrażliwych ekologicznie i zaangażowanych na rzecz własnego terenu? Huta Cynku i Ołowiu w Miasteczku Śląskim cieszyła się wyjątkowo złą sławą największego truciciela regionu. Dzieci z Miasteczka Śląskiego i okolic na skutek wysokiego stężenia metali ciężkich miały ogromne problemy ze słuchem i nadpobudliwością. Wielkim zagrożeniem dla środowiska jest także kwas siarkowy - efekt uboczny cyklu produkcyjnego huty. Ile w tej sytuacji mogą zrobić środowiska lokalne? Wzorcowym przykładem są kompleksowe działania organizacji pozarządowych a konkretnie Fundacji na Rzecz Dzieci "Miasteczko Śląskie". Jej założyciel i prezes - Mieczysław Dumieński mawia - "jeśli jest problem, to trzeba go rozwiązać a tam, gdzie się nie da to należy szukać pewnej kompensaty w programach pomocniczych i profilaktyce zdrowotnej." Do tego potrzebni są partnerzy. Gdzie ich znalazł i w jaki sposób pokaże reportaż. Rezultaty: powstanie społecznego ośrodka zdrowia z aparaturą na poziomie europejskim, profilaktyka dzięki której stężenie poziomu meteli ciężkich we krwi…
Zobacz więcej na temat:  dzieci Alternatywa POLSKA