Polskie Radio
Section05
ENERGA-Operator

Pół miliona liczników zdalnego odczytu dla klientów Energa Operator. "To ważny filar transformacji energetycznej"

Spółka Energa Operator rozstrzygnęła postępowanie zakupowe obejmujące dostawy blisko 500 tys. liczników zdalnego odczytu. Ich montaż rozpocznie się w przyszłym roku. Oznacza to, że Energa Operator będzie miała prawie 2 mln takich urządzeń i tym samym umocni się na pozycji lidera pod względem liczby klientów, u których pomiary dokonywane są zdalnie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka ENERGA-Operator inteligentne liczniki

Energa ma zgodę KNF na debiut: ile będzie można zarobić?

Inwestorów czeka kolejny wielki debiut – KNF zatwierdziła prospekt jednej z największych firm energetycznych w Polsce – wycenianego na 9 mld zł koncernu Energa SA. Jego wejście na GPW planowane jest jeszcze w tym roku. Zapytaliśmy analityków, czy również ten debiut może być tak udany jak w przypadku PKP Cargo. Ci oceniają ostrożnie – nie będzie tak słodko, bo Energę od PKP Cargo różni właściwie wszystko.
Zobacz więcej na temat:  debiuty giełdowe ENERGA-Operator gpw KNF

Energooszczędność można zmierzyć

Obniżenie zużycia energii, tak obecnie powszechnie poszukiwane, jest procesem mierzalnym. Szczególnie te firmy, które zarządzają centrami danych i serwerowniami mogą zaoszczędzić duże kwoty na rachunkach za energię. Kluczem jest wdrożenie energooszczędnych rozwiązań, efektywność zasilania oraz nowość: klimatyzacja precyzyjna.
Zobacz więcej na temat:  centra danych emerson network power ENERGA-Operator energia ENP firma klimatyzacja precyzyjna oszczędności serwerownia