Polskie Radio
Section05
Enea

ART. SPONSOROWANY Grupa Enea i hiszpańska Grupo Cobra będą wspólnie rozwijać technologie magazynowania energii

List intencyjny podpisany pomiędzy polskim wiceliderem w produkcji energii elektrycznej i światowym liderem w dziedzinie stosowanej inżynierii przemysłowej oraz specjalistycznych usług w przemyśle energetycznym rozpoczyna współpracę na rzecz rozwoju projektów i technologii magazynowania energii. Jej celem jest analiza oraz zebranie doświadczeń umożliwiających uruchomienie projektu pilotażowego magazynu energii, współpracującego z dużą liczbą odnawialnych źródeł energii podłączonych do sieci dystrybucyjnej Enei Operator.
Zobacz więcej na temat:  Enea

ART. SPONSOROWANY Grupa Enea dynamicznie rozwija sektor OZE

Grupa Enea aktywnie uczestniczy w procesie transformacji polskiego sektora elektroenergetycznego, konsekwentnie realizując projekty, których celem jest zeroemisyjność. Dzięki ostatnim inwestycjom dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Grupy w zakresie wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł OZE. Zielona energia pochodzi zarówno z fotowoltaiki, jak i z wiatru, a Grupa realizuje kolejne projekty, poszukując możliwości rozbudowy swojego potencjału wytwarzania czystej energii.   
Zobacz więcej na temat:  Enea OZE GOSPODARKA

Enea rozpoczęła prace przy budowie farmy fotowoltaicznej. Powstanie około 12 tys. paneli słonecznych

Enea Nowa Energia rozpoczęła prace przy budowie farmy fotowoltaicznej Dygowo I w woj. zachodniopomorskim, podpisała też umowę na wykonanie farmy Jastrowie II - poinformowała Grupa Enea. Instalacje powiększą moc zainstalowaną w PV o 16 MW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA bezpieczeństwo energetyczne Enea energia elektryczna energetyka energia odnawialna OZE solary panele słoneczne POLSKA inwestycje budowa społeczeństwo fotowoltaika

Aktywa węglowe PGE, Energi i Tauronu trafią do NABE. Spółki mają oficjalne zgody korporacyjne

Spółki energetyczne - PGE, Energa i Tauron - poinformowały w komunikatach giełdowych o uzyskaniu zgód korporacyjnych na sprzedaż aktywów węglowych do NABE. Do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego, tworzonej na bazie spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, trafić mają węglowe aktywa wytwórcze kontrolowanych przez państwo spółek energetycznych oraz kopalnie węgla brunatnego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka węgiel Tauron PGE Energa Enea

ART. SPONSOROWANY Enea dołącza do Rodziny Olimpijskiej

Firma staje się sponsorem Polskiego Komitetu Olimpijskiego i Olimpijskiej Reprezentacji Polski. Za pośrednictwem PKOI spółka będzie wspierać pięć Polskich Związków Sportowych. Enea będzie towarzyszyć w drodze po sukcesy na zawodach na arenie krajowej i międzynarodowej polskim zawodnikom triathlonu, wioślarstwa, tenisa stołowego, rugby oraz cheerleadingu. Wspólne działania rozpoczną się w najważniejszym dla zawodników i trenerów roku olimpijskim - 2024.
Zobacz więcej na temat:  Enea PKOl olimpiada SPORT GOSPODARKA triathlon wioślarstwo Tenis stołowy rugby

Ochrona odbiorców energii elektrycznej. Senacka komisja za poprawkami do ustawy o szczególnych rozwiązaniach

Senacka komisja gospodarki narodowej i innowacyjności przyjęła poprawki do ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących ochronie odbiorców energii elektrycznej. Opowiedziała się m.in. za wyłączeniem z opłaty solidarnościowej małych i średnich przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  energia elektryczna POLSKA GOSPODARKA energia odnawialna PGE Energa Enea Ministerstwo Aktywów Państwowych

Skarb Państwa gwarantem zobowiązań Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Projekt ustawy w Sejmie

Do Sejmu wpłynął projekt ustawy o gwarancjach Skarbu Państwa dla zobowiązań Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego (NABE). Gwarancje mają objąć spłatę kredytu odnawialnego, długoterminowych pożyczek oraz kwot na zakup uprawnień do emisji CO2.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA energia elektryczna energia odnawialna PGE Tauron Enea Energa Ministerstwo Aktywów Państwowych

Skarb Państwa gwarantem zobowiązań Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego. Rząd pracuje nad ustawą

Gwarancje udzielone pod zobowiązania, które mają trafić do Narodowej Agencji Bezpieczeństwa Energetycznego wraz z aktywami węglowymi, przyśpieszą proces jej powstania. Założenia są takie, że jeszcze w tej kadencji ustawę powinien przyjąć parlament - poinformowało źródło w Ministerstwie Aktywów Państwowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA energia elektryczna energia odnawialna PGE Tauron Enea Energa Ministerstwo Aktywów Państwowych