Polskie Radio
Section05
KNF

Ponad milion złotych kary dla byłego członka zarządu GetBack. Jego działania były "całkowicie nieakceptowalne"

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła na Pawła Trybuchowskiego, byłego członka zarządu GetBack SA, karę pieniężną w wysokości 1,1 mln zł za nienależyte wykonanie przez spółkę obowiązków informacyjnych dotyczących emisji obligacji w trybie ofert prywatnych. Komisja dodała, że maksymalny wymiar kary w tej sprawie wynosi 4 mln 145 tys. 600 zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KNF GetBack obligacje społeczeństwo POLSKA

Początek końca polisolokat? Sądy przyznają rację klientom towarzystw: nie wiedzieli, co kupują

Osoby walczące o odzyskanie pieniędzy utopionych w polisach inwestycyjnych zobaczyły światełko w tunelu - pisze portal Money.pl. Według niego w warszawskim sądzie w ciągu ostatnich dwóch miesięcy zapadło dziesięć wyroków unieważniających tego typu umowy z ubezpieczycielami. Zdaniem pełnomocniczki poszkodowanych to przełom, który ma szansę przyspieszyć postępowania i daje ofiarom nadzieję na odzyskanie pieniędzy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenia ubezpieczenie na życie KNF sąd Leszek Czarnecki

Kara dla Agio Funds TFI. Komisja Nadzoru Finansowego dopatrzyła się nierzetelności

Komisja Nadzoru Finansowego nałożyła 1,5 mln zł kary na Agio Funds Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych m.in. za zarządzanie ARIONN FIZ w sposób nierzetelny, nieprofesjonalny i niezapewniający zachowania należytej staranności. "Towarzystwo nie weryfikowało merytorycznie dokumentacji dotyczącej transakcji funduszu" - poinformowała KNF.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA KNF tfi fundusze inwestycyjne finanse firma

Oprocentowanie kredytów rośnie, lokat już niekoniecznie. KNF zwraca bankom uwagę

Komisja Nadzoru Finansowego zwróciła bankom uwagę na zasadność uatrakcyjnienia oferty oprocentowania lokat w związku ze wzrostem rynkowych stóp procentowych. KNF sprawdza czy nie pojawia się problem rozdźwięku między wzrostem oprocentowania kredytów i brakiem wzrostu oprocentowania lokat.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA banki oprocentowanie stopy procentowe lokata terminowa kredyt KNF finanse osobiste

Wysyp reklam fałszywych inwestycji w mediach społecznościowych. Nadzór finansowy ostrzega

Tylko w ciągu ostatnich dwóch miesięcy Zespół CSIRT KNF zgłosił ponad 3,4 tys. reklam, zamieszczonych w mediach społecznościowych, zachęcających do fałszywych inwestycji - poinformowała Komisja Nadzoru Finansowego. 62 proc. fałszywych reklam tworzonych przez oszustów wykorzystywało wizerunek PKN Orlen.
Zobacz więcej na temat:  KNF inwestycje finanse finanse osobiste oszustwo media społecznościowe