Polskie Radio
Section05
gpw

Prezes GPW: suwerenność gospodarcza w UE zależy od polityki krajów członkowskich

- Wchodząc do Unii Europejskiej musieliśmy się liczyć z pewnym ograniczeniem suwerenności gospodarczej, ale kraje Wspólnoty, w różnych sposób implementują do swojego prawa unijne dyrektywy - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Dietl prezes GPW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PolskieRadio 24 POLSKA gpw Unia Europejska Komisja Europejska dyrektywa UE obligacje Kongres Polska Wielki Projekt 2023

"Trudno o nowych emitentów." Giełda Papierów Wartościowych zaktualizowała swoją strategię biznesową

Grupa Kapitałowa GPW zaprezentowała projekty i inicjatywy, które w ciągu najbliższych pięciu lat będą stymulować rozwój warszawskiej giełdy - najważniejszego parkietu w Europie Środkowo-Wschodniej. Nowa strategia na lata 2023-2027 zakłada zwiększenie przychodów, inwestycje w nowe biznesy oraz rozwój nowoczesnych technologii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA gpw

Większe dochody z usług i wykorzystanie nowych technologii. GPW przedstawiła strategię na najbliższe lata

Dalsza cyfryzacja, większa sprzedaż danych rynkowych czy wsparcie dla mniejszych spółek w raportowaniu ESG - to niektóre z elementów nowej strategii rozwoju Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie na najbliższe pięć lat. Jej szczegółowe założenia przedstawił na czwartkowej konferencji zarząd GPW.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gpw POLSKA giełda papierów wartościowych Giełda rynek

Ekspert GPW: Inwestycje w akcje powinny mieć charakter długoterminowy

- Inwestując w akcje spółek notowanych na giełdzie stajemy się jednocześnie właścicielami części danego przedsiębiorstwa. Przysługują nam, więc odpowiednie prawa, które dzielimy na prawo majątkowe i prawo korporacyjne - powiedział Maciej Bombol, Dyrektor Działu Rynku Pierwotnego Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gpw inwestycje

Giełda w Warszawie w 2022 r. Największy udział w obrotach mieli zagraniczni inwestorzy

Największy udział w obrotach na rynku głównym GPW w 2022 r., tak jak w poprzednich latach, mieli inwestorzy zagraniczni. Wygenerowali oni 64 proc. obrotów akcjami - poinformowała giełda. Dodano, że krajowi inwestorzy instytucjonalni odpowiadali za 19 proc. obrotów. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gpw giełda papierów wartościowych emerytura oszczędzanie oszczędności obligacje PPK POLSKA społeczeństwo