Polskie Radio
Section05
gpw

Krzysztof Pietraszkiewicz: edukacja ekonomiczna jest niezbędna już od szkoły podstawowej

Rok Edukacji Ekonomicznej pozwoli przygotować rekomendacje, aby rząd mógł wprowadzić elementy edukacji z wiedzy o gospodarce w ogólnopolskie programy nauczania - powiedział Krzysztof Pietraszkiewicz, wieloletni prezes Związku Banków Polskich (ZBP) i przewodniczący Komitetu Honorowego Roku Edukacji Ekonomicznej w  audycji "Ekspres Gospodarczy w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ZBP inwestycje edukacja oszczędzanie

Ekspert PKO BP: dobre notowania na GPW są efektem nadziei związanych z wyborami 15 października

-Giełdowi inwestorzy maja nadzieję na odblokowanie pieniędzy z KPO dla Polski z powodu wyborów z 15 października, które będą wydane na inwestycje także na rzecz spółek notowanych na GPW, dlatego chętnie kupują ich akcje - powiedział Mariusz Adamiak, dyrektor biura ds. strategii rynkowych w PKO BP, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA obligacje

Eksperci: wycena akcji nie zmniejsza kapitał spółki, ale osłabianie konkurencyjności Orlenu jest ryzykowne i zniechęca inwestorów

Utrata wartości akcji spółki nie jest tożsama ze zmniejszeniem się jej majątku. A ktoś przecież musi sfinansować zamrożenie cen energii. Nikt z decydentów nie mówił też o prywatyzacji Orlenu – mówiła w audycji "Rządy Pieniądza" dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek z Wydziału Ekonomii UW. Ale dr Artur Bartoszewicz z SGH wskazywał, że w ten sposób mogły stracić fundusze emerytalne, ale obciążenie tylko tego koncernu finansowaniem mrożenia cen energii, osłabi jego konkurencyjność na rynku.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka tarcza antyinflacyjna Orlen

Europejski rynek pierwotnych ofert publicznych w III kwartale. PwC: w Polsce zadebiutowały trzy nowe spółki

Europejski rynek pierwotnych ofert publicznych (IPO) jest wciąż słaby, ale kilka znaczących ofert oraz wzrost liczby giełdowych debiutów dają powody do lekkiego optymizmu - ocenia firma doradcza PwC w cyklicznym raporcie IPO Watch. Na GPW w trzecim kwartale tego roku zadebiutowały trzy spółki. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Giełda debiuty giełdowe rynek finansowy społeczeństwo POLSKA PwC