Polskie Radio
Section05
International Opera Awards

Andrzej Filończyk: szacunek w świecie opery zdobywa się poprzez codzienną pracę [WIDEO]

- Wydaje mi się, że International Opera Award jest jest jednym z owoców naszej pracy z Royal Opera House. Głównym projektem z moim udziałem jest bowiem w tym roku "Cyrulik sewilski", który był transmitowany z Londynu do kin na całym świecie - mówił w Dwójce Andrzej Filończyk, wybrany "młodym śpiewakiem roku" podczas tegorocznej gali International Opera Awards.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Filończyk śpiew International Opera Awards opera Andrzej Sułek Dwójka MUZYKA

International Opera Awards. Andrzej Filończyk i Teatr Wielki w Poznaniu wśród nagrodzonych! [WIDEO]

International Opera Awards, czyli najważniejsze nagrody świata opery, zostały przyznane w czwartek (9.11) w Warszawie. - Cieszyć się tym, co się ma, i trzymać najwyższy poziom, który można prezentować. Nieważne, czy to spektakl, czy próba z orkiestrą, z fortepianem czy z samym reżyserem - mówił w Dwójce baryton Andrzej Filończyk, zwycięzca w kategorii "młody śpiewak roku". Statuetkę otrzymał też spektakl "Jawnuta" Stanisława Moniuszki z Teatru Wielkiego w Poznaniu ("dzieło odkryte na nowo").
Zobacz więcej na temat:  International Opera Awards opera Teatr Wielki - Opera Narodowa Beata Stylińska Andrzej Filończyk Stanisław Moniuszko KULTURA Dwójka

Gala International Opera Awards w Warszawie. To "Operowe Oscary"

- Wszystko będzie się działo w aurze promocji zarówno wybitnych postaci świata opery, jak i niezwykłych osiągnięć w dziedzinie wokalistyki i sztuki chóralnej, kreacji poszczególnych przedsięwzięć czy przede wszystkim premier operowych - mówił Waldemar Dąbrowski, dyrektor Teatru Wielkiego - Opery Narodowej, gdzie trwa właśnie gala International Opera Awards.
Zobacz więcej na temat:  Dwójka International Opera Awards opera śpiew Teatr Wielki - Opera Narodowa Warszawa Stanisław Moniuszko Waldemar Dąbrowski nagroda