Polskie Radio
Section05
Kamil Stoch

PŚ w skokach Kamil Stoch na podium. Wiatr rozdawał karty w Wiśle

Kamil Stoch zajął trzecie miejsce w konkursie indywidualnym Pucharu Świata w Wiśle-Malince. Zawody wygrał Austriak Daniel-Andre Tande. W drugiej serii zobaczyliśmy jeszcze Dawida Kubackiego (7.) i Macieja Kota (25.). Podczas swojej pierwszej próby Piotr Żyła zaliczył groźny upadek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie PŚ w skokach 2019/2020 sporty zimowe Kamil Stoch Piotr Żyła Michal Doleżal Maciej Kot Dawid Kubacki

Letnia Grand Prix Kubacki odrobił straty. Polak królem lata

Dawid Kubacki został zwycięzcą klasyfikacji generalnej Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Polak zajął piąte miejsce w ostatnich zawodach cyklu w niemieckim Klingenthal, ale odrobił stratę do dotychczasowego lidera Japończyka Yukiyi Sato. W Klingenthal najlepszy okazał się Słoweniec Anze Lanisek, a trzecie miejsce zajął najwyżej sklasyfikowany z biało-czerwonych Piotr Żyła.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe Dawid Kubacki Kamil Stoch Piotr Żyła Maciej Kot Klemens Murańka