Polskie Radio
Section05
Liga Mistrzów 20/21

Liga Mistrzów: koniec kryzysu Liverpoolu? "Przejęli kontrolę nad dwumeczem"

Piłkarze Liverpoolu FC pokonali w Budapeszcie RB Lipsk 2:0 po golach Mohameda Salaha i Sadio Mané w pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Gospodarzem meczu w stolicy Węgier był niemiecki zespół, lokalizacja została wymuszona przez obostrzenia związane z pandemią. Adam Dąbrowski zebrał relacje angielskich mediów po wygranej "The Reds".
Zobacz więcej na temat:  SPORT liga mistrzów Liga Mistrzów 20/21 Piłka nożna Liverpool FC RB Lipsk

Liga Mistrzów: sztukmistrz z PSG - Kylian Mbappe hat-trickiem na Camp Nou zapisał się w historii LM

Kylian Mbappe we wtorek na Camp Nou otworzył nowy rozdział w historii Ligi Mistrzów. Francuz strzelił hat-tricka w 1/8 finału, a PSG pokonało FC Barcelona 4:1 (1:1). Mbappe został tym samym pierwszym piłkarzem, który w świątyni Barcelony Camp Nou strzelił trzy gole w fazie pucharowej.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Liga Mistrzów 20/21 paris saint germain fc barcelona SPORT liga mistrzów

Lionel Messi wyrównał serię Raula. Argentyńczyk goni Cristiano Ronaldo w klasyfikacji wszech czasów LM

Argentyńczyk Lionel Messi zdobył swoją 119. bramkę i umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji wszech czasów piłkarskiej Ligi Mistrzów, ale jego Barcelona przegrała na własnym stadionie w pierwszym meczu 1/8 finału z Paris Saint-Germain 1:4.
Zobacz więcej na temat:  Liga Mistrzów 20/21 lionel messi fc barcelona SPORT liga mistrzów Leo Messi Piłka nożna cristiano ronaldo

Liga Mistrzów: sensacyjne wpadki i wielkie zwycięstwa w 1/8 finału

Drużyny, które dotarły do 1/8 finału Ligi Mistrzów można podzielić na dwie kategorie. Te, dla których jest to duży sukces i te, które grę na tym etapie traktują jako przystanek w drodze po trofeum. Kiedy pierwsi eliminują drugich możemy mówić o sensacji. Dziś przypomnimy kilka potknięć, jakie przytrafiały się faworytom na etapie 1/8 rozgrywek.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Liga Mistrzów 20/21 liga mistrzów SPORT

Liga Mistrzów w Warszawie? Chelsea i Atletico mogą zagrać na stadionie Legii

Stadion Legii Warszawa mógłby gościć zespoły Chelsea i Atletico Madryt, które zmierzą się w 1/8 finału Ligi Mistrzów. Pandemia koronawirusa sprawiła, że spotkanie musi odbyć się na neutralnym gruncie, a obiekt mistrza Polski jest wśród potencjalnych miejsc, gdzie mogłoby zostać rozegrane.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Liga Mistrzów 20/21 SPORT Legia Warszawa liga mistrzów atletico madryt chelsea londyn koronawirus