Polskie Radio
Section05
Miedź Legnica

"1920 Wojna Światów". Wyjątkowa wystawa KGHM na Kongresie Polska Wielki Projekt

Eksperci, politycy, przedstawiciele biznesu i kultury dyskutują na Kongresie - Polska Wielki Projekt, który rozpoczął się w Warszawie. Partnerem Kongresu jest Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. Uczestnicy wydarzenia mają okazję zobaczyć, przygotowaną przez KGHM, wyjątkową wystawę - "1920 Wojna Światów".
Zobacz więcej na temat:  KGHM Polska Miedź Miedź Legnica firma biznes COVID-19 Mateusz Morawiecki premier

Puchar Polski Legia Warszawa do końca drżała o awans. "Miedź nie miała nic do stracenia"

- Niepotrzebny faul, ale jak najbardziej na czerwoną kartkę, a później stracony gol doprowadziły do nerwowej końcówki. Od tego momentu było więcej zagrożenia pod naszą bramką, czego mogliśmy uniknąć. Oczekuję skuteczniejszej gry w kolejnych meczach - powiedział Aleksandar Vuković, trener Legii, po wygranym meczu z Miedzią Legnica w ćwierćfinale Pucharu Polski. 
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna Legia Warszawa Miedź Legnica SPORT Puchar Polski

Puchar Polski: Miedź - Legia. Nowak: chcemy zagrać tak, by znaleźć się w półfinale

- Przyjeżdża do nas wicemistrz Polski. To jest wystarczająca motywacja - mówi Dominik Nowak, trener Miedzi Legnica na łamach telewizji klubowej "Miedź TV". We wtorek 26 maja Miedź Legnica podejmie u siebie Legię Warszawa w ramach ćwierćfinału piłkarskiego Pucharu Polski. Będzie to pierwszy mecz w naszym kraju po długiej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Puchar Polski Legia Warszawa Miedź Legnica Piłka nożna Koronawirus w Polsce koronawirus

Puchar Polski: Legia osłabiona przed meczem z Miedzią. "Sytuacja nie jest idealna"

Legia Warszawa rozegra we wtorek wyjazdowy mecz 1/4 finału Pucharu Polski z Miedzią Legnica. Wicemistrzowie Polski przystąpią do spotkania osłabieni. - Sytuacja zdrowotna nie jest idealna. Na pewno nie będziemy mogli skorzystać z Radosława Majeckiego i Radosława Cierzniaka - powiedział trener "Wojskowych" Aleksandar Vuković, cytowany na oficjalnej stronie internetowej klubu. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Puchar Polski Legia Warszawa Miedź Legnica koronawirus Koronawirus w Polsce

Powrót polskiej piłki zgodnie z planem. Miedź i Legia wolne od koronawirusa

Na najbliższy wtorek zaplanowano wznowienie rozgrywek piłkarskich w Polsce. W Legnicy miejscowa Miedź podejmie Legię Warszawa w ćwierćfinałowym spotkaniu Pucharu Polski. Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej, mecz może się odbyć, gdyż przeprowadzone u zawodników testy na obecność koronawirusa dały wynik negatywny. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna Legia Warszawa Puchar Polski Miedź Legnica koronawirus Koronawirus w Polsce PZPN

Apel koalicji miedziowej. Nowy Zielony Ład może uderzyć w energochłonne branże

KGHM zebrał najważniejsze firmy z sektora miedziowego i razem z polskim rządem zamierza walczyć w Brukseli o rekompensaty, których może zostać pozbawiony w ramach realizacji założeń Nowego Zielonego Ładu. List w tej sprawie skierowano do minister rozwoju Jadwigi Emilewicz.
Zobacz więcej na temat:  ekologia technologie produkcja przemysł GOSPODARKA KGHM Polska Miedź elektromobilność Miedź Legnica

Wielkie emocje w Krakowie. Miedź żegna się z Ekstraklasą

Miedź Legnica, mimo wygranej na wyjeździe z Wisłą Kraków 5:4, podzieliła los Zagłębia Sosnowiec i spadła z piłkarskiej Ekstraklasy. Utrzymanie zapewniła sobie natomiast Wisła Płock, remisując bezbramkowo ze zdegradowaną wcześniej drużyną z Sosnowca. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Ekstraklasa Piłka nożna Zagłębie Sosnowiec Miedź Legnica Arka Gdynia wisła płock śląsk wrocław Korona Kielce wisła kraków górnik zabrze