Polskie Radio
Section05
Open'er Festival 2014

Yannis Philippakis z Foals: nie chcę teraz słuchać żadnej muzyki

Foals to pod wieloma względami wyjątkowy i nietypowy zespół. Na przykład podczas koncertów pozwalają się fotografować nie w trakcie pierwszych trzech utworów, jak zdecydowana większość artystów, a podczas trzech ostatnich. Dlaczego? O tym w rozmowie z Agnieszką Szydłowską opowiada lider zespołu, Yannis Philippakis.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Szydłowska Foals MUZYKA Open'er Festival 2014 Program Alternatywny Trójka wywiad

Open'er - mamy świetną publiczność i artystów!

Za nami kolejna edycja festiwalu Open'er, czyli wydarzenia, które w ciągu kilku lat zyskało międzynarodowy rozgłos. Działo się! - Impreza się udała doskonale, co słychać chociażby w moim głosie. Wróciłem mocno zmęczony, odrobinę przeziębiony, ale pełen wrażeń i dobrej muzycznej energii - powiedział dziennikarz Czwórki Mateusz Tomaszuk.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka MUZYKA Open'er 2014 Open'er Festival 2014

Open'er Festival 2014. Jack White: nie ma dni, w których nie zajmuję się muzyką

- Zawsze się cieszę przyjeżdżając do Polski, planowałem tym razem być tu z całą rodziną. Chciałem po festiwalu zrobić sobie kilka dni wolnego i z najbliższymi cieszyć się z pobytu w Polsce. Tak się nie stało, ale z całą pewnością tu wrócę - mówił w audycji "Radiowy Dom Kultury" Jack White, jedna z gwiazd tegorocznej edycji Open'er Festival.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Szydłowska MUZYKA Open'er Festival 2014 Trójka

Open'er Festival 2014. Mazolewski: Autechre rozsadza umysł

- Było inaczej, bo w domu, nad morzem. Takie granie zawsze jest szczególne. Mocno się przejmowałem tym występem. Znam tę publiczność i wiem, jak wielu przyjaciół i kolegów przychodzi, żeby zobaczyć, co teraz robimy - mówił w "Fest Programie" Wojciech Mazolewski. Artysta wystąpił z projektem Pink Freud Plays Autechre na Open'er Festival 2014.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Szydłowska MUZYKA Open'er Festival 2014 Trójka