Polskie Radio
Section05
Paryż 2024

Problem z bezdomnymi w Paryżu przed IO. Co z ideą igrzysk?

Wraz ze zbliżającymi się igrzyskami olimpijskimi w 2024 r. organizowanymi w Paryżu rząd chce wysiedlić tysiące bezdomnych, głównie migrantów z regionu paryskiego na prowincję, argumentując, że spada liczba hoteli gotowych ich przyjąć. To podejście budzi wątpliwości organizacji humanitarnych – informują w środę francuskie media.
Zobacz więcej na temat:  igrzyska olimpijskie igrzyska Paryż 2024 SPORT bezdomność Francja Paryż

Polskie kajakarki powalczą o kwalifikacje olimpijskie

Od startu w Szeged rozpoczną się tegoroczne zmagania w Pucharze Świata w sprincie kajakowym. Reprezentacja Polski kajakarek wybiera się na Węgry w najmocniejszym składzie, aczkolwiek w osadach w porównaniu do poprzedniego roku zajdą zmiany. – W tym sezonie mamy szansę na sześć kwalifikacji olimpijskich do Paryża i nie chcemy zmarnować tej szansy – przedstawia Tomasz Kryk, trener biało-czerwonych.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kajakarstwo inne dyscypliny igrzyska olimpijskie igrzyska Paryż 2024 igrzyska europejskie 2023 Karolina Naja Anna Puławska

Wspólne oświadczenie 36 państw ws. decyzji MKOl. "Wciąż istnieją istotne kwestie, które nie zostały wyjaśnione"

"Nie można pozwolić na to, aby rząd rosyjski wykorzystywał sport do legitymizowania swojego barbarzyńskiego, niesprowokowanego ataku na Ukrainę" - napisano w oświadczeniu opublikowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, podpisanym przez 36 krajów.
Zobacz więcej na temat:  SPORT ministerstwo sportu kamil bortniczuk Paryż 2024 wojna na Ukrainie igrzyska olimpijskie MKOl

Jasny cel polskiego kajakarstwa. Na horyzoncie IO Paryż 2024

Po niesamowicie udanym sezonie 2022 polskie kajakarstwo staje przed kolejnymi wyzwaniami. Medalowe osiągnięcia z poprzedniego roku powinny się teraz przełożyć na wiele olimpijskich kwalifikacji. A – co niemniej istotne – w kilku przypadkach Polacy będą mieli okazję zaprezentować się swojej publiczności w zawodach wysokiej rangi. Między innymi o tym, w przededniu rozpoczęcia sezonu 2023, mówi prezes Polskiego Związku Kajakowego Grzegorz Kotowicz.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kajakarstwo inne dyscypliny igrzyska olimpijskie igrzyska Paryż 2024 igrzyska europejskie 2023

Kulisy decyzji MKOl. "Sportowcy chcieli powrotu Rosjan"

- Ze środka mogę powiedzieć, że globalna społeczność olimpijska popiera rekomendacje, żeby zawodników z Rosji i Białorusi dopuszczać do startów, oczywiście pod warunkiem ich neutralności - powiedziała w rozmowie ze Sport.pl Maja Włoszczowska, była reprezentantka Polski w kolarstwie górskim, która obecnie zasiada w Komisji Zawodniczej MKOl.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie wojna 2023 MKOl igrzyska olimpijskie Paryż 2024 inne dyscypliny