X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
Patriot

Jaki sprzęt jest najbardziej potrzebny dla polskiej armii?

- USA mogły obniżyć cenę, zwłaszcza, że była alternatywa z Izraela - wskazał generał Waldemar Skrzypczak. - Zakup tak nowoczesnego i drogiego systemu powinien być rozstrzygany w przetargu - powiedział generał Leon Komornicki. Goście PR24 rozmawiali o zamówieniach dla polskiej armii.
Zobacz więcej na temat:  służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie siły zbrojne Ministerstwo Obrony Narodowej Patriot Polska Grupa Zbrojeniowa Waldemar Skrzypczak

Skurkiewicz: II faza programu Wisła w przyszłym roku

- Program obrony powietrznej Wisła i zakup zestawów Patriot wpływa na realizację innych programów modernizacyjnych, ale nie oznacza rezygnacji z planów zakupu innego sprzętu - zapewnili przedstawiciele MON sejmową komisję obrony. Podpisanie umowy w II fazie programu Wisła ma nastąpić w przyszłym roku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojsko Patriot Ministerstwo Obrony Narodowej Wojciech Skurkiewicz Mariusz Błaszczak bezpieczeństwo

II tura negocjacji ws. systemu Patriot. Komentarze ekspertów

Polscy negocjatorzy rozpoczęli w tym tygodniu w USA kolejną turę rozmów w sprawie systemu Patriot. - Przedmiotem negocjacji związanych z dostawami systemu Patriot będzie m. in. połączenie systemów obrony powietrznej średniego zasięgu Wisła i krótkiego zasięgu Narew - zapowiada szef MON Mariusz Błaszczak. O negocjacjach ws. systemu przeciwrakietowego Patriot mówili w audycji Café Armia Juliusz Sabak (Defence24.pl) i Andrzej Kiński („Nowa Technika Wojskowa”).
Zobacz więcej na temat:  Patriot USA Mariusz Błaszczak Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko

„To największy kontrakt zbrojeniowy w historii Polski”

- To największy kontrakt zbrojeniowy w historii Polski. Wiemy już też, że będzie ciąg dalszy i cały program "Wisła" będzie kosztował ogromne pieniądze. To bardzo duże wydarzenie dla polskiej obronności – powiedział w audycji Cafe Armia Rafał Lesiecki z Defence24). O podpisaniu przez szefa MON umowy zakupu systemu Patriot w ramach pierwszej fazy programu Wisła mówili także Mariusz Cielma (DziennikZbrojny.pl) i Michał Likowski (Magazyn Raport).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Patriot wojsko NATO USA