Polskie Radio
Section05
Patriot

Rakiety Patriot trafią do Polski. "Duży sukces rządu"

Rząd USA formalnie zaakceptował propozycję sprzedaży Polsce systemów obrony przeciwrakietowej Patriot. Wartość kontraktu może przekroczyć 10 miliardów dolarów. W magazynie Północ-Południe komentarz dra Piotra Zakrzewskiego z Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Michała Karnowskiego z Sieci.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Patriot Michał Karnowski USA Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej wojsko NATO POLSKA

Szef MON: umowy na Patrioty możliwe jeszcze w tym roku

Kongres USA zajmie się jutro sprawą sprzedaży Polsce systemu antyrakietowego Patriot. Jeśli administracja Stanów Zjednoczonych wyda pozytywną notyfikację, będziemy mogli jeszcze w tym roku podpisać umowę - uważa szef MON. Antoni Macierewicz w trakcie spotkania z dziennikarzami powiedział, że z naszego punktu widzenia pozytywna decyzja Kongresu kończy negocjacje. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Patriot Antoni Macierewicz Ministerstwo Obrony Narodowej MON

"Na bazie Patriotów ma powstać sieć obrony polskiego nieba"

- Wizyta Donalda Trumpa w Polsce daje nam polityczne podpompowanie obecności amerykańskiej w Polsce. Usłyszeliśmy to, na co wielu czekało, czyli że Amerykanie poważnie podchodzą do przestrzegania artykułu 5. Na płaszczyźnie zbrojeniowej udało nam się załatwić dwie sprawy, czyli system rakietowy Himars i antyrakietowy Patriot – powiedział w audycji Café Armia Juliusz Sabak z portalu Defence24.pl.
Zobacz więcej na temat:  armia Patriot wojsko USA Donald Trump

Antoni Macierewicz: dziękuję Polskiemu Radiu za prawdę

- Polskie Radio odegrało ogromną rolę w szczycie NATO. Przekazywanie prawdy o siłach zbrojnych jest działaniem na rzecz Polski. W czasach, gdy dywersja informacyjna ma olbrzymie znaczenie, mówienie prawdy przez media jest rzadkością. Prezydent Trump też tego doświadcza, podobnie jak my – mówił na antenie Polskiego Radia 24 minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Donald Trump USA Antoni Macierewicz Patriot Ministerstwo Obrony Narodowej

"Będziemy mieć najnowszy typ rakiet Patriot”

Gośćmi Rządów Pieniądza byli Sławomir Horbaczewski, ekonomista, Grzegorz Małecki z Fundacji Pułaskiego i Jerzy Bielewicz, finansista. Eksperci w Polskim Radiu 24 mówili o zakupie systemów rakietowych „Patriot” przez polską armię, a także o tym, czy pozyskiwanie wojskowych technologii może przynieść ekonomiczne zyski w przyszłości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 USA Patriot Donald Trump wojsko Tomasz Wróblewski Grzegorz Małecki